27. Gezici Festival Sinop ve Kastamonu Yolculukları İçin Hazır!

27. Gezici Festival Sinop ve Kastamonu Yolculukları İçin Hazır!
Ankara Sinema Derneği’nin düzenlediği ve yolculuğuna 2 Aralık’ta Ankara’da başlayan 27. Gezici Festival’in ikinci durağı Sinop ve son durağı Kastamonu olacak. Yolculuğuna başladığı Ankara’da biletlerin neredeyse tükendiği, seyircinin yoğun ilgisiyle geçen 27. Gezici Festival, 8 Aralık’ta Ankara’ya veda edecek. Sinop’ta gösterimler 9-11 Aralık tarihleri arasında Sinop Belediyesi’nin ev sahipliğinde Halk Eğitim Merkezi’nde, Kastamonu gösterimleri ise 12-14 Aralık tarihleri arasında Kastamonu Üniversitesi Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Topluluğu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek. Festival’in Sinop ve Kastamonu’da gerçekleşecek gösterimleri ücretsiz olacak.

Gezici Festival’e Sinop ve Kastamonu yolculuklarında; Melisa Sözen, Harun Tekin, Özcan Alper, Selcen Ergun, Saygın Soysal, Çiğdem Sezgin, Ümran Safter, Suraj Sharma, Manolya Maya, Nefes Polat eşlik edecek ve film gösterimleri sonrasında izleyicilerle buluşacaklar. Baba Zula ise Eli Kulağında adlı sessiz filme müzik ile eşlik edecek ve yine Ankara’da olduğu gibi gösterim sonrasında mini bir konser verecek.Festivalin ikinci durağı Sinop!

Gezici Festival, 9 Aralık’ta ikinci durağı Sinop’ta ABD Büyükelçiliği katkılarıyla hazırlanan Özgür İfade bölümü filmlerinden Martin Ritt yönetmenliğindeki Paravan / The Front ve Belmin Söylemez’in yönettiği Ayna Ayna ile açılışını yapacak. Gösterim sonrasında filmin oyuncusu Manolya Maya izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Festivalde gösterimler 10 Aralık’ta Çiğdem Sezgin’in Suna, İrlandalı Colm Bairéad’ın Sessiz Kız / The Quiet Girl, Selcen Ergun’un Kar ve Ayı ve Emin Alper’in Kurak Günler filmleri ile devam edecek. Suna gösterimi sonrasında Çiğdem Sezgin, Kar ve Ayı filminin gösterimi sonrasında Selcen Ergun, Saygın Soysal ve Nefes Polat Sinop izleyicisinin sorularını yanıtlayacaklar.

11 Aralık’ta gösterimler Rodrigo Sorogoyen imzalı Canavarlar / The Beasts ile başlayacak. Günün ikinci filmi Kabahat’in gösterimi yönetmen Ümran Safter ve yapımcısı Suraj Sharma’nın katılımıyla gerçekleşecek. Karanlık Gece gösteriminden sonra Özcan Alper izleyicilerle sohbet edecek. Baba Zula’nın canlı müzikleriyle eşlik edeceği 1921 yapımı Frances Marion imzalı sessiz film Eli Kulağında / Just Around The Corner gösterimleriyle Gezici Festival, Sinop’a veda edecek.Gezici Festival’in Son Durağı Kastamonu!

Gezici Festival, 12 Aralık’ta Kastamonu izleyicisine Kar ve Ayı filmiyle merhaba diyecek. Filmin yönetmeni Selcen Ergun, oyuncusu Saygın Soysal ve yapımcısı Nefes Polat gösterim sonrasında izleyicilerle buluşacak. Kastamonu’da 12 Aralık’ta günün ikinci filmi ise, Frances Marion imzalı sessiz film Eli Kulağında / Just Around The Corner olacak. Baba Zula filme canlı müzikleriyle eşlik edecek ve Kastamonu’da unutulmaz bir gece yaşatacak.

Kastamonu’da 13 Aralık’ta gösterimler Özgür İfade bölümü filmlerinden Martin Ritt yönetmenliğindeki Paravan / The Front ile başlayacak ve yılın heyecan uyandıran yapımları; Özcan Alper imzalı Karanlık Gece, Belmin Söylemez imzalı Ayna Ayna ve Emin Alper’in yönettiği Kurak Günler ile devam edecek. Karanlık Gece gösterimi sonrasında Özcan Alper, Ayna Ayna gösterimi sonrasında Manolya Maya filme dair soruları yanıtlamak üzere salonda olacak.

Gezici Festival Anna Jadowska’nın başrolündeki Dorota Pomykala’ya Tribeca’da En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandıran Çatıdaki Kadın / Woman On The Roof, Çiğdem Sezgin’in Suna, Ümran Safter’in Kabahat ve 1976 yapımı Alan J. Pakula imzası taşıyan Başkanın Bütün Adamları / All The President’s Man filmlerinin gösterimlerinin ardından Kastamonu’ya veda edecek. Suna ve Kabahat filmlerinin gösterimi sonrası Çiğdem Sezgin ve Ümran Safter filmlerine dair merak edilenleri yanıtlayacaklar.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER