Agatha Christie'nin kayıp 11 gününü konu alan The Christie Affair'in başrolü belli oldu

Agatha Christie'nin kayıp 11 gününü konu alan The Christie Affair'in başrolü belli oldu
Polisiye edebiyatın usta ismi Agatha Christie'nin kayıp 11 gününü konu alan bir dizinin geleceğini geçtiğimiz yıl bu zaman duyurmuştuk. The Christie Affair'in ilk başrolü belli oldu. Star Wars film serisiyle bilinen Daisy Ridley kadroya katıldı.

Miramax'in yapımını üstlendiği dizi projesi, Nina de Gramont'un Şubat 2022'de piyasaya çıkan yeni kitabı The Christie Affair'den uyarlanıyor. Juliette Towhidi (Death Comes to Pemberley, Love Rosie) ise uyarlamanın senaryosunu kaleme alıyor.

1926 yılında, kocasının gizli ilişkisi ortaya çıktıktan sonra ortadan kaybolan Agatha Christie, 11 gün sonra bir otelde bulunmuş ve geçirdiği kaza sonrası kısa süreli hafıza sorunu yaşadığını belirtmişti. De Gramont'un romanı o dönemi Christie'nin kocasının metresi Nan O’Dea'nin (gerçekte ismi Nancy Neele) gözünden hayal ederek okuyucuya aktarıyor. 

Agatha ve Nan, etraflarındaki karmaşık dünya karanlığa gömülmüş haldeyken iki rakipten beklenmedik şekilde iki ortağa dönüşecek. Hikaye kapsamlı ve beklenmedik bir aşka ve Christie'ninkilere rakip olacak bir cinayete de ev sahipliği yapıyor. Ridley, bahsi geçen Nan O’Dea'ya hayat verecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER