The Walking Dead nasıl devam edecek?

The Walking Dead nasıl devam edecek?
11 sezon, 12 yıl, 177 bölüm. Ekranın zombi efsanesi The Walking Dead dün gece ekrana gelen bölümüyle final yaparak ekran macerasını sonlandırdı. En azından şimdilik, zira hayatımızdan tamamen çıkmış değil. Peki, nasıl devam edecek?

The Walking Dead daha bitmeden önce uzantı dizilerle bir "evren" halini almıştı zaten. Toplamda 2 sezon süren The Walking Dead: World Beyond dizisinin yanı sıra bölüm hikayeler anlatan Tales of the Walking Dead ekrana geldi. Fear the Walking Dead de halen yayın hayatını sürdürmekte.

8. sezonuyla ekrana gelmeye hazırlanan Fear the Walking Dead, ana dizinin sevilen karakteri Morgan'ı da içine alarak devam ediyor. World Beyond'a Jadis karakteri gelmişti. Hatta Tales of the Walking Dead'in bir bölümü Alpha karakteri için "prequel" görevi gördü. İşte The Walking Dead evrenine gelecek yılla birlikte 3 dizi daha katılıyor:

1) Dead City

Ana diziyi birbirini öldürmeden tamamlamayı başaran Maggie (Lauren Cohan) ve Negan'ın (Jeffrey Dean Morgan) merkezinde olacağı bir dizi geliyor. 6 bölümlük sezonda ikilinin anarşi, terör, tehlike ve zombi dolu Manhattan'daki maceraları anlatılacak.

2) Daryl Dixon

Norman Reedus'un başrolünü üstleneceği dizide Daryl, kendisini Fransa'da bulacak ve dünyanın içinde bulunduğu kıyametin farklı bir boyutu anlatılacak.

Dizinin haberi ilk geldiğinde Melissa McBride’ın (Carol) da başrolünde olacağı açıklanmıştı. Ancak dizinin çekimleri Avrupa'ya alınınca McBride projeden ayrıldı.

3) Rick & Michonne

Ta salgın öncesi Rick karakterinin merkezinde olacağı, hatta sinemada yayınlanacak film projesi duyurulmuştu. Ancak zaman içinde malumunuz çok şey değişti ve son olarak öğrendik ki o proje bir Rick-Michonne dizisine dönüşmüş.

Hatırlayanlar olacaktır, Michonne diziden Rick'i bulma umuduyla yola çıkarak ayrılmıştı. Andrew Lincoln ve Danai Gurira'nın başrolünde yer alacağı bir dizi de AMC ekranlarında olacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER