HBO, Westworld dizisini 4. sezon sonunda iptal etti

HBO, Westworld dizisini 4. sezon sonunda iptal etti
HBO'dan beklenmedik bir iptal haberi geldi. Kanal, Westworld dizisini 4. sezon sonunda iptal etti.

Haber, 14 Ağustos’ta yayınlanan 4. sezon finalinden yaklaşık 2.5 ay sonra geldi. Dizinin yaratıcılarından Jonathan Nolan, birkaç hafta önce New York Comic Con’da verdiği röportajda hikayeyi tamamlamak için HBO'nun 5. sezon onayı vermesini umduğunu ve olası sezonun son sezon olacağını söyledi. Lisa Joy da akıllarında her daim olan sona henüz tam olarak ulaşamadıklarını belirtti.

Dizinin iptal kararında yüksek maliyeti, devam ettikçe azalan izleyici sayısı ve HBO’nun yeni ana şirketi Warner Bros. Discovery’in yeni programlama değerlendirmesi de dahil birçok faktörün etkili olduğu konuşuluyor.

Dört sezonda 9 Primetime Emmy ödülü ve 54 adaylık kazanan Westworld'de Anthony Hopkins, Ed Harris, Thandiwe Newton, Tessa Thompson, Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Luke Hemsworth, Aaron Paul gibi isimler rol aldı/alıyor. Deadline'ın haberine göre 5. sezonda rol alacak oyuncular kontratları gereği ücretlerini alacaklar. Ayrıca bu karar sonrası J.J. Abrams'ın şirketi Bad Robots'un HBO veya HBO Max'te yayında olan projesi şimdilik kalmadı. Şirketin içerik anlaşması 2024'e kadar devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER