13. Cuma'nın öncesini konu alan yeni bir dizi geliyor: Crystal Lake

13. Cuma'nın öncesini konu alan yeni bir dizi geliyor: Crystal Lake
Friday the 13th, yani 13. Cuma da dizi versiyonuyla izleyicinin karşısına gelmeye hazırlanıyor.

NBCUniversal'a bağlı dijital yayın platformu Peacock, "Crystal Lake" adlı yeni bir diziye onay verdiğini açıkladı. Prequel özelliğindeki yapım, 1980 yapımı filmde olan bitenlerin öncesini konu alacak. Bryan Fuller (Hannibal, Pushing Daisies) diziyi hazırlayacak, A24 ise yapımını üstlenecek.

Slasher türündeki 13. Cuma filmi yıllar sonra yeniden açılan gençlik kampı Camp Crystal Lake'te yaşanan korkunç olayları konu alıyor. Cesur bir girişimci kampı tekrar hizmete açmaya karar vererek yakışıklı delikanlılar ve güzel genç kızlardan oluşan bir kadroyu işe alır. Bir yağmur fırtınası kampı dünyanın geri kalanından soyutladığında gençler sırayla cinayete kurban gitmeye başlar.

12 filme kadar genişleyen Friday the 13th serisi, 2009'daki yeniden yapım (reboot) filminden sonra davalık olmuştu. Orijinal filmin senaristi Victor Miller ve yapım şirketi Horror Inc. arasında Jason Voorhees karakterinin haklarına kimin sahip olduğu konusunda çıkan anlaşmazlık 2021'de sona erdi. Davayı kazanan Miller ve yapımcı Rob Barsamian da karşılıklı anlaşmaya vararak dizi projesine yapımcı olarak dahil oldular.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER