Julianne Moore, Mary & George dizisinin başrolünü üstlendi

Julianne Moore, Mary & George dizisinin başrolünü üstlendi
Oscar ödüllü oyuncu Julianne Moore, dönem draması Mary & George'un başrolünü üstlendi. 

DC Moore'un (Killing Eve, Temple) hazırladığı 8 bölümlük dizi 2023'te yayınlanacak. İngiltere, İrlanda, Almanya ve İtalya'da Sky; ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan'da AMC yayınlayacak. Çekimleri yeni yılın ilk aylarında başlayacak. Hera Pictures ve Sky Studios dizinin yapımını üstlendi. Oliver Hermanus'un (Moffie, Living) baş yönetmen olduğu Mary & George, Benjamin Woolley'in kurgu olmayan kitabı The King’s Assassin'den uyarlandı.

Gerçek hayattan esinlenen kraliyet draması, Mary Villiers ve oğlu George'u takip edecek. 17. yüzyılın İngiltere'sinde geçen hikâyede Buckingham Kontesi Mary Villiers (Moore), oğlu George'u Kral I. James'i baştan çıkarması ve aşığı olması için yönlendirecek. Yükselişleri onları İngiltere'nin en güçlü, zengin ve soylu anne-oğullarından birisi haline getirecek.

Still Alice filmiyle Oscar kazanan Julianne Moore, böylece kariyerinin 2. dizi başrolünü üstlendi. Geçtiğimiz sene Apple TV+'ta ekrana gelen Stephen King uyarlaması Lisey's Story'de de rol almıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER