Demi Moore, Feud'ün 2. sezon kadrosuna katıldı

Demi Moore, Feud'ün 2. sezon kadrosuna katıldı
Demi Moore, Feud'ün 2. sezon kadrosuna katıldı.

Ryan Murphy imzalı dizi, ilk sezonuyla Mart 2017'de ekrana geldi ve "Bette and Joan" adlı sezonda Bette Davis (Susan Sarandon) ile Joan Crawford (Jessica Lange) arasındaki anlaşmazlık anlatıldı. İlk sezondan yaklaşık beş yıl sonra duyurulan 2. sezon, yazar Truman Capote'yi ve kadın arkadaşlarına olan ihanetini konu alacak. Laurence Leamer'in 2021'de piyasaya çıkan "Capote’s Women: A True Story of Love, Betrayal, and a Swan Song for an Era" adlı kitabından esinlenilerek hazırlanacak.

1965'te "La Côte Basque" adlı kısa bir hikaye yayımlayan Capote, yakın arkadaşlarına ve sırdaşlarına ana karakterler halinde yer verdi; onların pek çok sırrını ve skandalını anlattı. Capote her ne kadar kimlikleri gizlese de hikayedeki kadınlar baskıdan sonra onunla iletişimi kestiler ve geniş yankı uyandıran hikaye büyük tepki çekti.

Capote'yi Tom Hollander canlandıracak. Kadroya katılan Demi Moore, Variety'nin haberine göre Ann Woodward'a hayat verecek. Eski bir şov kızı ve radyo oyuncusu olan Woodward, 1955'te kocasını öldürmekle suçlandı.

Feud'ün 2. sezonundaki isimlerden Diane Lane, Nancy “Slim” Keith'e, Calista Flockhart ise Lee Radziwill'i oynayacak. Dizinin kadrosuna daha önce katılan Naomi Watts, mini dizide 1960'lı ve 70'li yıllarda New York sosyetesine yön veren Barbara “Babe” Paley'i canlandıracak. Chloë Sevigny ise C.Z. Guest'e hayat verecek.

8 bölümlük sezonu Gus Van Sant (Good Will Hunting, Milk) yönetecek. Jon Robin Baitz (Brothers & Sisters) senaryoyu kaleme alıyor ve showrunner olarak görev alıyor. 20th Television yapımını üstleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER