Netflix'in İtalya yapımı yeni dizisi Everything Calls for Salvation 14 Ekim'de başlıyor!

Netflix'in İtalya yapımı yeni dizisi Everything Calls for Salvation 14 Ekim'de başlıyor!
Bir insanın yedi gün boyunca psikiyatrik tedavi almak zorunda kalması deli olduğu anlamına mı gelir? 

Netflix'in İtalya yapımı yeni dizisi Everything Calls for Salvation 14 Ekim'de başlıyor. Sezonu 7 bölümden oluşan dizi, Daniele Mencarelli'nin aynı adlı romanından uyarlandı. Senaryosunu ve yönetmenliğini Francesco Bruni üstlendi. Başrolde Federico Cesari yer aldı.

Daniele, bu soruyu kendine sorup durur. Daniele son derece duyarlı, 20 yaşında bir gençtir. Bir psikotik krizin ardından gözlerini bir psikiyatri koğuşunda açar. Koğuşta kendisiyle hiçbir ortak noktalarının olmadığını düşündüğü beş sıra dışı oda arkadaşıyla birlikte yatmaktadır. Burada beynini didik didik etmek isteyen doktorların baskısı altındadır. Ona bakan hemşireler ise alaycı ve umursamazdır. Ama yedi gün, uzun bir süredir ve ilk başta bir ceza gibi görünen bu tedavi, yavaş yavaş hayatının en etkileyici ve iz bırakan deneyimlerinden birine dönüşür. 

Köklerini İtalya'nın en seçkin acı-tatlı komedilerinden alan, varoluşsal huzursuzluğa dair bu dram-komedi, yeni nesil oyuncuların elinde çağdaş bir yeniden yorumlamayla üzücü ancak umut dolu bir yardım yakarışı hâline geliyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER