Tayland'daki olağandışı kurtarma hikayesi Netflix'te dizi oldu!

Tayland'daki olağandışı kurtarma hikayesi Netflix'te dizi oldu!

2018 yılında, aynı futbol takımından 12 çocuk bir öğleden sonra antrenörleriyle birlikte, Tayland'ın kuzeyindeki Tham Luang mağaralarını keşfe gitti. Aşırı yağış nedeniyle oluşan su baskınında, bu grup mağarada mahsur kaldı ve eğlenceli geçmesi beklenen bir gezi, bütün dünyanın endişeyle izlediği dev bir uluslararası kurtarma operasyonuna dönüştü.  

Bu olağandışı öykü şimdi Thai Cave Rescue'da, kurtarılan çocukların gözünden ve onların daha önce anlatılmayan hikâyelerine yer verilerek anlatılacak. Dünya genelindeki izleyiciler için, 22 Eylül 2022'de Netflix'te gösterime girecek.

Tamamı Tayland'da filme alınan dizi, Wild Boars futbol takımının genç üyelerinin olayla ilgili özel açıklamalarına ve onların, bir insanın dayanabileceklerinin sınırında yer alan deneyimlerine odaklanıyor. Aynı zamanda, ailelerin ve dünyanın her yerinden bir araya gelen dev kurtarma ekibinin yaşadıklarına da yer veriliyor.Thai Cave Rescue'nun Taylandlı oyunculardan oluşan geniş kadrosunda, Antrenör Eak rolünde Papangkorn “Beam” Lerkchaleampote , Chiang Rai valisi Narongsak Osottanakorn rolünde Thaneth "Ek" Warakulnukroh ve gerçek hayatta, bu inanılmaz kurtarma operasyonunu mümkün kılan hidrolik mühendisi ile park bekçisinin kurgusal temsilcileri olarak Kelly ile Pim rollerinde; Urassaya "Yaya" Sperbund ve Manatsanun "Donut" Phanlerdwongsakul bulunuyor. Supakorn "Tok" Kitsuwan ise Amerikan deniz komandosu eski dalgıcı Saman “Ja Sam” Gunan'ı canlandırırken Bloom Varin askerî doktor, Albay Bhak Loharjun rolünde yer alıyor.

Gerçeklik duygusunu pekiştiren diğer bir unsur ise Wild Boars'un 12 üyesini canlandıran oyuncu kadrosunun yerli çocuklardan oluşması. Bu oyuncular, Pratya "Tiger" Patong, Songpol "Pangpon" Kantawong, Chakkapat "Junior" Sisat, Thanawut "Bank" Chetuku, Teeraphat "Gun"' Somkaew, Thanaphong "Pluem" Kanthawong, Thanapat "Utha" Phungpumkaew, Aphisit "Fluke" Yookham, Watcharaphol "Kim" Puangsawan, Thapanot "Nam-Ning" Huttapasu, Apisit "Chit" Saengchan ve Rattaphoom "Fluke" Nakeesathid'den oluşuyor. Filmin çekimleri gerçek hayattaki çocukların kendi evlerinde ve Tham Luang'da yapıldı.

Gerçek operasyonda olduğu gibi, Thai Cave Rescue'da uluslararası oyunculardan oluşan bir kadro kurtarma operasyonunun kilit isimlerini canlandırdılar. Bu oyunculardan, Nicholas Bell, Vern Unsworth'u; Nicholas Farnell John Volanthen'ı, Christopher Stollery Rick Stanton'ı, Rodger Corser Dr. Richard “Harry” Harris'i ve Damon Herriman Dr. Craig Challen'ı canlandırıyor.

Michael Russell Gunn (Billions, Designated Survivor) ve Dana Ledoux Miller (Designated Survivor, Narcos) imzalı, altı bölümden oluşan mini diziyi Baz Poonpiriya (One for the Road, Bad Genius) ve Kevin Tancharoen (The Brothers Sun, The Book of Boba Fett, Warrior) yönetti. Her iki yönetmen de ayrıca baş yapımcılığı üstleniyor. Diğer baş yapımcılar ise Electric Somewhere'den Jon M. Chu (In the Heights, Crazy Rich Asians, G.I. Joe: Retaliation); SK Global Entertainment'dan John Penotti (Crazy Rich Asians); John Logan Pierson (Spenser Kanunları, Patriots Day, Cesaretin Var Mı?); Lance Johnson (Troop Zero, Adalet) ve Tim Coddington (Mulan, Crazy Rich Asians, Marco Polo).


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER