Disney+'ın üye sayısı 152 milyona ulaştı

Disney+'ın üye sayısı 152 milyona ulaştı
2022'nin 3. mali çeyrek raporunu açıklayan Walt Disney Company, bünyesindeki dijital platformlarla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Buna göre Disney+'ın üye sayısı 14.4 milyon artışla 152.1 milyona ulaştı. Üye sayısının 44.5 milyonu ABD'den, kalan kısmı diğer ülkelerden geldi. Şirketin bünyesindeki ESPN+'ın üye sayısı 22.8 milyona, Hulu'nun ise 46.2 milyona yükseldi. Böylece Disney'in bünyesindeki platformların toplam üye sayısı 221.1 milyona çıkarak Netflix'in geçtiğimiz çeyrekte açıkladığı 220.67 milyonluk üye sayısını geçti.

Disney+ 8 Aralık itibarıyla reklamlı üyelik planını hayata geçireceğini de açıkladı. ABD'de reklamlı paket 7.99 $, reklamsız paket ise 10.99 $ üyelik ücretiyle erişilebilir olacak. ESPN+ ve Hulu'ya da reklamlı plan üzerinden üye olunabilecek.

Son çeyrekte Moon Knight, Ms. Marvel ve Obi-Wan Kenobi gibi orijinal yapımları izleyiciyle buluşturan Disney+'ın 2024 sonu için üye hedefi 215-245 milyon arasında. Ancak üyelerinin 58.4 milyonu Hotstar'dan gelen platform, en büyük pazarı Hindistan'da kriket sezonunun dijital yayın hakkını alamadığı için yakın gelecekte üye artış hızında azalma yaşanması bekleniyor. Disney, belirsizlik ve kütüphane farklılığı nedeniyle Disney+ Hotstar'ın üyelik sayısıyla ya da hedefleriyle ilgili bilgilendirmeyi Disney+ ile ayrı olarak yapacağını belirtti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER