Catherine de Medici'yi konu alan The Serpent Queen 11 Eylül'de başlıyor!

Catherine de Medici'yi konu alan The Serpent Queen 11 Eylül'de başlıyor!
The White Queen, The White Princess ve The Spanish Princess dizileri Netflix'te büyük ilgi gören Starz, izleyiciyi yeni bir tarihi dramayla buluşturmaya hazırlanıyor. Catherine de Medici'nin hayatını konu alan The Serpent Queen, 11 Eylül'de başlayacak.

Sezonu 8 bölüm sürecek dizi, Leonie Frieda'nın kaleme aldığı “Catherine de Medici: Renaissance Queen of France” isimli kitaptan uyarlandı; Justin Haythe senaryoyu kaleme aldı. Lionsgate Television ve 3 Arts Entertainment ise dizinin yapımını üstlendi.

Göçmen, alelade ve düz birisi olarak görülen Catherine, 16. yüzyılda henüz ergenken Fransa'nın gelecekteki kralı Henry'yle evlenir. Kendisinden yüksek bir başlık parası ve birden fazla veliaht beklenmektedir. Ancak kocasının daha büyük bir kadına aşık olduğunu fark eder, başlık parası ödenmez ve hamile kalabilmiş değildir. Yine de zekasını ve kararlılığını kullanarak evliliğini hayatta tutmayı, monarşiyi herkesten daha iyi idare etmeyi ve Fransa'ya 50 yıl hükmetmeyi başarır.

Samantha Morton'un başrolünde yer aldığı The Serpent Queen'de Charles Dance, Ludivine Sagnier, Liv Hill, Kiruna Stamell, Colm Meaney, Amrita Acharia, Enzo Cilenti, Barry Atsma, Nicholas Burns, Danny Kirrane, Ray Panthaki, Raza Jaffrey, Sennia Nanua, Beth Goddard, Alex Heath de rol alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER