Vampire Academy'nin dizi uyarlamasından ilk tanıtım Comic-Con'da yayınlandı!

Vampire Academy'nin dizi uyarlamasından ilk tanıtım Comic-Con'da yayınlandı!
Vampire Academy'nin dizi uyarlamasından ilk tanıtım Comic-Con'da yayınlandı.

NBCUniversal'a bağlı dijital platform Peacock'ta 15 Eylül'de başlayacak dizi, Richelle Mead'in kaleme aldığı roman serisinden uyarlanıyor. The Vampire Diaries, The Originals ve Legacies gibi vampir yapımlarıyla da bilinen Julie Plec, Marguerite MacIntyre'la birlikte senaryosunu kaleme alıyor ve showrunner olarak görev alıyor. Yapımını Universal Television üstleniyor.

Romantizm, arkadaşlık, ölüm, seks ve skandal merkezli hikayenin ana karakterlerinden Rose Hathaway yarı insan yarı vampir olan bir dhampirdir. En yakın arkadaşı ise kraliyet ailesinden bir Moroi prensesi olan Lissa Dragomir’dir. Moroi’ler sihir dünyasıyla arasında kopmaz bir bağ olan ölümlü bir vampirlerdir fakat vampirlerin en vahşisi ve en tehlikelisi olan ölümsüz Strigoi’lerden her daim korunmaları gerekmektedir. Bu görev de dhampir olması sayesinde hem bir insandan hem de bir vampirden daha güçlü olan gardiyan Rose’a düşmektedir. Böylece başları dertten kurtulmayan Rose ve Lissa sürekli tehlike ve heyecan dolu maceralara atılırlar. Tabi bu sırada akademide aşık olmayı ve bir sürü kalp kırmayı da ihmal etmezler.

Dizinin kadrosunda Sisi Stringer (Rose Hathaway), Daniela Nieves (Lissa Dragomir), Andrew Liner (Mason Ashford), J. August Richards (Victor Dashkov), Kieron Moore (Dimitri Belikov ), Andre Dae Kim (Christian Ozera), Anita-Joy Uwajeh (Tatiana Vogel), Mia McKenna-Bruce (Mia Karp), Rhian Blundell (Meredith), Jonetta Kaiser (Sonya Karp) gibi isimler bulunuyor.

Vampire Academy serisinin ilk romanı 2014'te film uyarlamasıyla vizyona geldi ancak gişede bekleneni veremediği için devam etmedi. Mark Waters'ın yönettiği filmi Daniel Waters kaleme aldı. Kadrosunda Zoey Deutch, Lucy Fry, Dominic Sherwood, Cameron Monaghan, Sarah Hyland, Olga Kurylenko ve Gabriel Byrne gibi isimler yer aldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER