Santa Evita, 26 Temmuz'da Disney+'ta yayında!

Santa Evita, 26 Temmuz'da Disney+'ta yayında!
Santa Evita, 26 Temmuz'da Disney+'ta yayında.

Platformun İspanyolca dilindeki yeni dizisinin sezonu 7 bölümden oluşuyor. Mini dizi, Arjantin Devlet Başkanı Juan Peron’un eşi Eva Perón'un hayatını konu alıyor.

Arjantin halkı tarafından çok sevilen First Lady Eva Perón, 1952 yılında, henüz 33 yaşındayken kanser nedeniyle vefat etti. Eva'nın cesedi, kocası Peron’un iktidardan düşmesinin ardından gömüldüğü yerden çıkartıldı. Cesedi 16 yıl saklandıktan sonra ilk olarak eşinin yanına, sonra da aile mezarlığına defnedildi.

Santa Evita, hem Eva’nın ölümünün ardından yaşanan tartışmalı süreci hem de Eva’nın toplumda yer etmiş mirasını hayatında olup bitenlerle birlikte izleyiciye sunacak. “Vahşi Güzel” dizisiyle tanınan Natalia Oreiro'nun başrolünde yer aldığı dizide Darío Grandinetti, Francesc Orella, Diego Cremonesi, Ernesto Alterio, Diego Velázquez de rol alıyor.
“Küçük Eva” anlamına gelen Evita lakabıyla da bilinen Eva Perón'un hayatını konu alan "Evita" müzikali 1978'de sergilenmeye başladı. Müzikal için bestelenen ve Perón için yazılan “Don’t Cry for Me Argentina” şarkısı da oldukça beğenildi. 1996'da Alan Parker tarafından aynı adla uyarlanan filmin başrollerini Madonna ve Antonio Banderas paylaştı. Şarkıyı seslendiren isimlerden birisi olan Madonna, rolüyle Altın Küre ödülü kazandı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER