Balkan Ninnisi dizisinin yayın tarihi belli oldu!

Balkan Ninnisi dizisinin yayın tarihi belli oldu!
TRT 1’in yaz sezonunda ekrana getireceği iddialı yapımlardan biri olan “Balkan Ninnisi”nin yayın tarihi belli oldu. Dizinin ilk bölümü 21 Haziran Salı akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarına gelecek.

Erdal Özyağcılar ve Özlem Türkad’ın, başrolleri Emre Bey ve Merih Öztürk’le paylaştığı dizide, Hakan Boyav, Can Kolukısa,  Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut, Bennu Şahin ve Erman Saban rol alıyor. 
 
Farklı milletlere mensup iki gencin imkânsız aşkı…
“Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.
 
Önceden hayatları kesişen, kaderin cilvesi olarak tarihi bir konakta buluşan Türk ve Makedon aileler ile birbirini ölesiye seven iki gencin yaşamlarından kesitleri ekranlara yansıtacak “Balkan Ninnisi”nin yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca ve Volkan Kapkın üstleniyor.
 
Senaryosunu Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Abdülhamid Işık ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. “Balkan Ninnisi”nin müziklerini Alper Atakan yapacak.
 
“Balkan Ninnisi”nin 21 Haziran Salı akşamı saat 20:00’de TRT 1 ekranlarına gelecek.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER