Warner Bros. Discovery'nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki yeni yönetici kadrosunu açıkladı!

Warner Bros. Discovery'nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki yeni yönetici kadrosunu açıkladı!
Nisan 2022’de kurulan yeni uluslararası eğlence şirketi Warner Bros. Discovery, EMEA (Polonya hariç Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinden sorumlu başkanlık görevini yürüten Priya Dogra’yı destekleyecek yeni yönetici kadrosunu açıkladı. 

EMEA Başkanı ve Genel Müdürü Priya Dogra yeni yapıyla ilgili, “Odak noktam; Discovery ve WarnerMedia’daki deneyim, bakış açısı ve yeteneklerden yararlanarak bunları dengeleyen kıdemli bir ekip oluşturmaktı. Her bir lider, yeni dağıtım araçlarına ve yeni büyüme biçimlerine geçiş sağlamaktan ve aynı zamanda iki kuruluşun, tek bir ekip olarak saygılı bir şekilde tek bir stratejiyle ilerlemesinden sorumlu olacaktır” dedi. 

Aşağıda yer alan yöneticiler, Warner Bros. Discovery için kendi bölgelerinde şirketin online yayın, spor, ABD programlama ve Stüdyo genelindeki küresel hizmetleriyle yakın koordinasyon içinde çalışmaktan ve her iş kolu için büyüme ve verimlilik sağlamak adına bölgeye özgü stratejiler geliştirmekten sorumlu olacaktır. Ayrıca; sinema, lisanslama, tüketici ürünleri, oyunlar ve online hizmetler dahil olmak üzere tüm iş kollarında ABD içeriğinin pazarlanması ve paraya çevrilmesinde önemli çabalara öncülük eden ücretli platform kanalları ve ulusal kanallar da sorumlulukları arasında yer almaktadır. 

Jamie Cooke, Orta ve Doğu Avrupa, Baltıklar, Orta Doğu, Akdeniz ve Türkiye Genel Müdürü oldu. Daha önce Discovery’nin Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da Ülke Müdürü olarak görev yapmaktaydı. 

Alessandro Araimo, İtalya, İspanya ve Portekiz’in Genel Müdürü oldu. Daha önce Discovery'nin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve İtalya Genel Müdürü’ydü.

Pierre Branco, Fransa, Benelüks ve Afrika’nın Genel Müdürü oldu. Daha önce WarnerMedia’da Fransa, Benelüks, Orta Doğu ve Afrika'nın Ülke Müdürü ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinin Ülke Müdürü ve Reklam Satış Başkanı görevini sürdürmekteydi.

Hannes Heyelmann, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin Genel Müdürü oldu. Daha önce WarnerMedia’da EMEA genelinde Programlama Başkan Yardımcısı olarak görev almaktaydı.

Antonio Ruiz
, İngiltere ve İrlanda’nın Genel Müdürü oldu. Daha önce Discovery’de İspanya, Fransa ve Portekiz'in Genel Müdürü’ydü.

Christina Sulebakk, İskandinavya Genel Müdürü oldu. Daha önce HBO Max'in Avrupa genelinde Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Daha önce de açıklandığı gibi Leah Hooper, JB Perrette'in liderlik ekibinde, EMEA için bölgesel streaming (online video platformu) şefi olmakla birlikte Priya Dogra'nın kıdemli ekibinin ayrılmaz bir parçası olarak görev almaktadır.

Priya Dogra'nın liderlik ekibinin bir parçası olarak bölge genelinde genel müdürleri destekleyecek diğer yöneticiler ise;

Vanessa Brookman, EMEA bölgesinde Çocuk ve Aile İçerikleri’nden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ederken EMEA genelinde Adult Swim'in sorumluluğunu da üstlenecek. 
 
Antony Root, EMEA genelinde HBO Max için orijinal prodüksiyonun yanı sıra WarnerMedia’nın Almanya, Fransa ve İspanya'daki genel eğlence kanalları için orijinal prodüksiyon sorumluluğunu sürdürüyor.

Ragnhild Thorbech, HBO Max için Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da (EMEA) programlama ve satın alma sorumluluklarına devam ediyor.

Myriam Lopez-Otazu, bölge genel müdürleri ile yakın çalışarak ve ABD programlama ekibiyle koordinasyon kurarak Discovery TV kanalları ve discovery+ için yatırım danışmanlığı, planlama ve önceliklendirme konusundaki sorumluluklarını sürdürüyor.

Qaisar Rafique, Discovery'deki rolünü daha geniş bir portföye taşıyarak Ticari Strateji’nin lideri oldu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER