Netflix, çalışanlarının %2'sini işten çıkardı

Netflix, çalışanlarının %2'sini işten çıkardı
Netflix, şirket içi değişikliklere devam ediyor.

Birkaç gün önce TUDUM bünyesinde görev alan 25 kişiyle yollarını ayıran platform, şimdi de 150 kişiyi daha işten çıkardı. Çıkarılan kişilerin çoğu ABD merkezli olurken işten çıkarmaların toplam iş gücünün yaklaşık %2'sine denk geldiği öğrenildi. Netflix ayrıca animasyon stüdyosundaki 70 part-time işi, sosyal medya ve yayın grubundaki freelance rolleri de elimine etti.

Variety'nin haberine göre animasyon projeleri Wings of Fire (Ava DuVernay), Antiracist Baby, With Kind Regards From Kindergarten ve belgesel Stamped: Racism, Antiracism and You’dan vazgeçildi. Daha önce de Meghan Markle'ın hazırladığı animasyon Pearl’den vazgeçilmişti. Haberde projelerden vazgeçilme sebebinin ise giderleri kısmak için değil, kreatif açıdan alındığı belirtiliyor.

2022'nin birinci çeyreğinde 200,000 bin üye kaybı raporlayan Netflix, 10 yılı aşkın süredir ilk kez üye kaybetmişti. Hatta 20 Nisan'da tarihinin en büyük hisse kaybını da yaşadı ve piyasa değeri 54 milyar dolar geriledi. Dahası platform ikinci çeyrekte 2 milyona yakın üye kaybı bekliyor. Şirket bu nedenle gider kontrolüne öncelik vererek yeni bir pozisyon aldı. Şifre paylaşımını azaltmak için de çalışmalara devam eden Netflix, yıl sonuna doğru daha ucuza reklamlı paket sunma hazırlığında. Ayrıca canlı yayın fikrini gündemine aldığı da konuşuluyor.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER