Jeremy Strong, Boeing 737 Max faciasını anlatan dizinin başrolünü üstlendi

Jeremy Strong, Boeing 737 Max faciasını anlatan dizinin başrolünü üstlendi
Succession'ın Emmy ödüllü yıldızı Jeremy Strong, Boeing 737 Max faciasını anlatan yeni dizinin başrolünü üstlendi.

Amazon Studios'un yapımını üstlendiği mini diziyi Argo'nun Oscar ödüllü Chris Terrio kaleme alıyor. Brad Pitt'in kurucularından olduğu Plan B yapımını üstleniyor. Prime Video'da yayınlanması beklenen kurgu ürünü dizide hikaye, Strong'un canlandırdığı mühendis karakteri merkezine oturtarak yaşananları farklı bakış açılarıyla anlatacak.

2019'da Endonezya (Lion Air Uçuş 610) ve Etiyopya'da (Etiyopya Havayolları Uçuş 302) Boeing 737 Max marka iki uçak düştü ve 346 kişi hayatını kaybettikten sonra uçakların dünya genelinde geri çekilmesi kararı alındı. Başlayan soruşturmanın ardından otomatik uçuş kontrol siteminde sorun olduğu ortaya çıktı. Boeing, yolsuzluktan suçlu bulunurken iki teknik pilotunun FAA'yi yanılttığını itiraf etti. Şirket, Ocak 2021'de 2.5 milyar dolar ödeyerek anlaşmayı kabul etti. Kazada hayatını kaybedenlerin ailesi anlaşmasının iptal olması ve davanın tekrar açılması için bu yılın Nisan ayında başvuruda bulundu.

Eski teknik pilot Mark Forkner, 737 Max'in sistemiyle ilgili yanlış bilgilendirme yapmakla suçlandı ancak aklandı. FAA'in Max uçaklarıyla ilgili yasağı Kasım 2020'de kalktı ve Boeing, hizmete devam etme izni aldığından beri uçakların üretimine devam ediyor.

The Trial Of the Chicago 7, Molly’s Game, Lincoln ve The Big Short gibi yapımlarla da bilinen Jeremy Strong, bu yılki Cannes Film Festivali'nde prömiyerini yapacak Armageddon Time filmiyle de ekrana gelecek. 2022'de vizyona gelmesi beklenen filmde Anne Hathaway ve Anthony Hopkins de rol alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER