Matt Bomer, Fellow Travelers dizisinin başrolünü üstlendi

Matt Bomer, Fellow Travelers dizisinin başrolünü üstlendi
Matt Bomer'ın yeni dizi projesi belli oldu.

Aktör, ABD'deki kablolu kanallardan Showtime'da yayınlanacak Fellow Travelers dizisinin başrolünü üstlendi. Sezonu 8 bölüm sürecek diziyi kanalın dizilerinden Ray Donovan'da da çalışan, Philadelphia filmiyle Oscar adaylığı kazanan Ron Nyswaner hazırlayacak. Fremantle (American Gods, The Mosquito Coast) ise Showtime'la birlikte yapımını üstlendi. Prodüksiyon, Temmuz ayında Toronto'da başlayacak.

1950'li yıllarla başlayacak olan Fellow Travelers'ın hikayesi yaklaşık 40 yıllık bir süreci iki adamın ilişkisi üzerinden kapsayacak. Hawkins Fuller ve Tim Laughlin, McCarthycilik'in gölgesindeki Washington'da tanışırlar. Yakışıklı ve karizmatik Hawkins'in finansal olarak memnun eden, politıkanın perde arkasında geçen bir kariyeri vardır. Tim ise idealizm ve dini inançla dolu genç bir adamdır. 

Aralarında başlayan romantizm, Joseph McCarthy ve Roy Cohn'un "huzur bozuculara ve cinsel sapkınlara" savaş açmasıyla sekteye uğrar. Ancak kendileriyle ve dünyayla mücadele ederken bir yandan da yolları 60'lı yıllardaki Vietnam Savaşı protestolarında, 70'li yıllardaki uyuşturucu dolu disko hedonizmi döneminde ve 80'li yıllardaki AIDS krizinde kesişir.

White Collar dizisiyle ve Magic Mike serisiyle tanınan Matt Bomer, son dönemde Doom Patrol, The Sinner ve American Horror Story dizilerinin yanı sıra The Boys in the Band filminde rol aldı. The Normal Heart filmiyle Emmy adaylığı kazanan Bomer, Netflix'in Echoes dizisinin kadrosunda da yer alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER