The Turkish Detective dizisinin başrolleri belli oldu

The Turkish Detective dizisinin başrolleri belli oldu
The Turkish Detective dizisinin başrolleri belli oldu.

Barbara Nadel'in kaleme aldığı Çetin İkmen serisinin dizi olacağı haberini Haziran 2020'de duyurmuştuk. Deadline'ın özel haberine göre proje, ABD'deki dijital platformlardan Paramount+'tan onay aldı. 2023'te ekrana gelmesi planlanan dizinin başrol oyuncuları da açıklandı.

Haluk Bilginer, Ethan Kai ve Yasemin Kay Allen'in kadrosuna katıldığı The Turkish Detective'in çekimleri bu ay içinde İstanbul'da başlayacak. Miramax, Ay Yapım ve ViacomCBS Int’l Studios'un (VIS) ortak yapımını üstlendiği dizinin senaryosunu Ben Schiffer (Skins) kaleme aldı, 8 bölümlük sezonu Niels Arden Oplev (The Girl With The Dragon Tattoo) yönetecek.

Günümüz zamanında İstanbul'da geçen ve 24 romana ulaşan CWA Silver Dagger ödüllü seride Çetin İkmen ve ortağı Mehmet Süleyman'ın şehirde işlenen suçları çözüşü anlatılıyor. Ailesi İstanbul'da yaşadığı için sık sık Türkiye'ye tatile gelen Barbara Nadel, daha önce yayınevinin olumsuz bakış açısına rağmen İstanbul'u romanlarına sahne olması için özellikle seçtiğini belirtmişti.

Dizide Çetin İkmen'i Haluk Bilginer, ortağı Mehmet Süleyman'ı Ethan Kai canlandıracak. Allen ise onlara suçları çözmekte yardım eden Dedektif Ayşe Farsakoğlu'yu canlandıracak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER