Zülfü Livaneli’nin dünyaca ünlü ödüllü romanı Engereğin Gözü dizi oluyor!

Zülfü Livaneli’nin dünyaca ünlü ödüllü romanı Engereğin Gözü dizi oluyor!
--ÖZEL HABER--

Ünlü yönetmen Costa Gavras’ın “İnsanın, düşsel, zalim ve bazen de umutsuz bir dünyayı keşfetmesini sağlıyor.“ dediği Zülfü Livaneli'nin Engereğin Gözü romanı ''Harem'' kod adıyla dizi olarak uyarlanıyor. Bugüne kadar 7 dile çevrilen ve edebiyat ve sinema dünyasının önemli isimlerinden olumlu yorumlar alan roman, Osmanlı döneminde Harem-Sultan-Hanımağa ilişkilerini ve taht kavgalarını anlatıyor.

Roman Goya Entertainment’ın Ayka Film ile ortak yapımı olarak hayata geçecek. Bilindiği üzere Goya Entertainment radarımıza Ben Kinsgley ve Josh Hartnettin oynadığı “The Ottoman Lieutenant” (Osmanlı Subayı) adındaki uzun metraj ve birçok ödül alan “Turkish Passaport” adındaki dökümanter filmle girmişti.

Kitabın konusu: 17. yüzyılın Osmanlı Sarayı… Bir idam mahkûmu olarak yıllarca ölümü bekleyen şehzâde, birdenbire mutlak iktidarın sahibi olur. Öyle bir iktidar ki bu, ülkesinde yaşayan milyonlarca insanın canı onun iki dudağı arasındadır. Saraydaki siyah haremağası ise, cinsel gücü elinden alınmış bir hadım olarak tam bir iktidarsızlık simgesidir. Ancak bu iktidar alışverişi yön değiştirecek ve padişah mutlak iktidarsızlığın, haremağası ise padişah üzerindeki iktidarın temsilcisi olacaktır…BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER