41. İstanbul Film Festivali’nde jüri üyeleri belli oldu!

41. İstanbul Film Festivali’nde jüri üyeleri belli oldu!
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 8-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak 41. İstanbul Film Festivali’nde Uluslararası Yarışma filmlerini değerlendirecek olan jüri üyeleri belirlendi. Uluslararası Yarışma bölümünde festivalin büyük ödülü Altın Lale için, “sinemaya yeni bakışlar” temasını izleyen filmler yarışıyor.

41. İstanbul Film Festivali Uluslararası Yarışma jüri başkanlığını yönetmen, senarist ve yapımcı Bent Hamer üstleniyor. Bent Hamer başkanlığındaki Uluslararası Yarışma jürisinin diğer üyeleri yönetmen Radu Muntean, yapımcı Marie-Ange Luciani, yönetmen Ali Asgari ve Venedik Günleri sanat direktörü Gaia Furrer.  

İKSV eski yönetim kurulu başkanı ve İstanbul Film Festivali’nin kurucularından Şakir Eczacıbaşı anısına verilen Uluslararası Altın Lale Ödülü, bu yıl da Eczacıbaşı Topluluğu tarafından para ödülüyle destekleniyor.

Altın Lale’nin sahibi olacak filmin yönetmenine 10000 avro, filmin Türkiye’deki dağıtımını üstlenecek firmaya 100.000 TL, Jüri Özel Ödülü’nü kazanacak filmin yönetmenine ise 5000 avro verilecek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER