Apple'dan 2 yeni diziye onay geldi: Mrs. American Pie & Sunny

Apple'dan 2 yeni diziye onay geldi: Mrs. American Pie & Sunny
Apple'ın dijital platformu Apple TV+'tan iki yeni diziye onay geldi.

** Mrs. American Pie

10 bölümlük onay alan dizi, Juliet McDaniel’ın 2018’de yayınlanan Mr. & Mrs. American Pie romanından uyarlanacak. Kristen Wiig’in başrolünde yer alacağı dizide Laura Dern de rol alacak ve yönetici yapımcı olarak görev alacak.

Yıl 1969. Richard Nixon, Amerika Birleşik Devletleri’nin 37. başkanı olarak yemin etti. Neil Armstrong insanlık için dev bir adım attı. Palm Springs sosyetesinin ünlü ismi Maxine Simmons ise kocasının onu 22 yaşındaki sekreteri için terk ettiğini öğrendi. Şükran Günü’nde halk arasında yaşanan bir çöküşten sonra Maxine, kendini sadece boşanmış olmakla değil, aynı zamanda Scottsdale, Arizona’ya sürgün edilmiş de bulur. Ancak bu onun için son olmayacaktır. Çünkü eski güzellik kraliçesi gözlerini yeni bir taca diker: Ülkenin en iyi eşi ve annesine verilen “Mrs. American Pie” yarışmasının tacına. Ancak bir sorunu vardır; zira tacı kazanmak için kendi ailesini bulması veya inşa etmesi gerekmektedir.

Abe Sylvia'nın (The Eyes of Tammy Faye, Dead to Me) hazırladığı ve showrunner olarak görev aldığı dizinin yapımını Apple Studios, Jaywalker Pictures, Wyolah Entertainment üstleniyor.
 
** Sunny

10 bölümlük onay alan kara mizah komedi dizinin başrolünü Rashida Jones üstlenecek. Bölümleri yarım saat sürecek diziyi Katie Robbins (The Affair, The Last Tycoon) hazırlayacak. Colin O’Sullivan’ın 2018’de yayımlanan The Dark Manual adlı kitabından uyarlanacak. A24 ise yapımını üstlenecek.

Japonya’nın Kyoto kentinde yaşayan, kocası ve oğlunun gizemli bir uçak kazasında kaybolmasıyla hayatı alt üst olan Amerikalı bir kadın olan Susie Sakamoto’ya bu olayın ardından "teselli" olarak kocasının şirketi tarafından onun tasarladığı yeni ev robotu sınıfından Sunny verilir. Günlerini yoğun şekilde içerek ve tüm ev işini yapan ev robotuna küfrederek geçiren Susie, hem kocasının tasarladığı robotu küçümser ve hem de kederinden kaçmak için gecelerini uyuşturucu bağımlısı, hiperseksüel arkadaşı Mixxy ile barlarda takılarak geçirir.

Suzie, her ne kadar başlarda Sunny’nin hayatındaki boşluğu doldurma girişimlerinden hoşlanmasa da yavaş yavaş beklenmedik bir dostluk geliştirirler ve birlikte Suzie’nin ailesine ne olduğuna dair karanlık gerçeği ortaya çıkarırlar. Böylece Suzie’nin varlığından haberdar olmadığı bir dünyanın tehlikeli ağına düşerler.

Rashida Jones, Apple TV+'ın dizilerinden Wool'da da rol alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER