Pedro Almodovar imzalı Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar filmi diziye uyarlanıyor

Pedro Almodovar imzalı Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar filmi diziye uyarlanıyor
Pedro Almodovar imzalı Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar (Women on the Verge of a Nervous Breakdown) filmi diziye uyarlanıyor.

The Hollywood Reporter'ın haberine göre filmden uyarlanacak dizi projesinin Apple'ın dijital platformu Apple TV+'ta ekrana gelmesi planlanıyor. Başrolde ise Jane the Virgin dizisiyle bilinen Gina Rodriguez yer alacak. Dizi, İngilizce ve İspanyolca dillerinde hazırlanacak. Almodovar ve Rodriguez'in yönetici yapımcı olarak yer alacağı projede Eugenio Derbez ve Ben Odell de görev alacak. Noelle Valdivia (Masters of Sex, Mozart in the Jungle, Smash) senaryoyu yazacak. Lionsgate Television ise yapımını üstlenecek.

1988 yapımı film usta yönetmene ilk Oscar adaylığını kazandırmış, sektörde tanınan bir isim olmasının önünü açmıştı. BAFTA, Altın Küre ve Goya da dahil olmak üzere pek çok yerden ödül adaylığının yanı sıra ödül de kazanan filmin dizi uyarlaması, Apple'dan resmi onayı da alırsa Oscar ödüllü (All About My Mother, Talk to Her) yönetmen ve senaristin kariyerinin ilk dizi projesi olarak da öne çıkacak.

Orijinal adı "Mujeres al borde de un ataque de nervios" olan filmde Carmen Maura, Antonio Banderas ve Julieta Serrano başrollerde yer alıyor. Filmde olduğu gibi dizide de yabancı filmlere dublaj yapan ve sevgilisi tarafından terk edilen bir kadın, çevresindekilerin sebep olduğu curcuna dolu olaylar silsilesi nedeniyle sinir krizinin eşiğine adım adım yaklaşacak. Rodriguez, Maura'nın canlandırdığı bahsi geçen Pepa karakterine hayat verecek.
 
Penelope Cruz'la Not a Bride adlı bir belgeselin hazırlığına devam eden Pedro Almodovar, İngilizce dilindeki ilk filmi A Manual for Cleaning Women'ı da çekecek. Başrolünde Cate Blanchett rol alacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER