5 Oscarlı aşk klasiği Doktor Jivago, 13 Şubat’ta Kundura Sinema’da!

5 Oscarlı aşk klasiği Doktor Jivago, 13 Şubat’ta Kundura Sinema’da!
Beykoz Kundura’nın etkileyici mimarisiyle sıradışı bir izleme deneyimi sunan sinema salonu Kundura Sinema, yılın ilk gösterimini beyazperdenin unutulmaz aşk filmlerinden Doctor Zhivago / Doktor Jivago ile yapıyor. David Lean’in yönettiği 1965 yapımı klasik, 4K çözünürlüğündeki restore kopyasıyla Türkiye’de ilk kez 13 Şubat Pazar günü Kundura Sinema’da seyirciyle buluşuyor. Rus edebiyatının büyük şairi Boris Pasternak’ın Nobel Ödüllü aynı adlı romanından uyarlanan film; Oscarlı görüntüleri, kostüm tasarımı ve sanat yönetimi kadar Oscar, Altın Küre ve Grammy ödüllerini toplamış Maurice Jarre imzalı müzikleriyle de sinema tarihinin başyapıtları arasında sayılıyor. Uluslararası bir yıldıza dönüştürdüğü Mısırlı aktör Omar Sharif başta olmak üzere Julie Christie, Geraldine Chaplin, Rod Steiger, Alec Guinness, Klaus Kinski’yi buluşturan rüya kadrosuyla da görkemini çoğaltan film, İngiliz Film Enstitüsü tarafından ‘Tüm zamanların en büyük 27. filmi’ olarak gösterilmişti. 13 Şubat Pazar günü saat 17:00’de Kundura Sinema’da gösterilecek Doktor Jivago için sınırlı sayıda biletler beykozkundura.com adresinde satışta!
 
Beykoz Kundura’nın Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın kazan dairesinden dönüştürülen ve özgün endüstriyel mimarisiyle sıradışı bir izleme deneyimi sunan sinema salonu Kundura Sinema, yılın ilk gösterimini sinemanın görkemli aşk filmlerinden Doctor Zhivago / Doktor Jivago ile yapıyor. 1965 yapımı klasik, 50. yılına özel BFI tarafından restore edilmiş 4K çözünürlüğündeki yenilenmiş kopyası ile Türkiye’de ilk kez, 13 Şubat Pazar günü saat 17:00’de Kundura Sinema’da seyirciyle buluşacak.
 
Great Expectations / Büyük Umutlar (1946), Oliver Twist (1948) gibi unutulmaz edebiyat uyarlamalarının yanı sıra Oscar’la karşılanan The Bridge on the River Kwai / Kwai Köprüsü (1957) ve Lawrence of Arabia / Arabistanlı Lawrence (1962) filmleri ile tanınan usta İngiliz yönetmen David Lean’in yönettiği Doktor Jivago, Rus edebiyatının büyük şairi Boris Pasternak’ın Nobel Ödülü de almış, aynı adlı ilk ve tek romanından uyarlandı. Senaryosu Oscarlı senarist Robert Bolt’un imzasını taşıyan film, Rusya’da 1917 Bolşevik İhtilali’nin hemen sonrasında yaşanan iç savaş döneminde geçiyor. Şair ve doktor Yuri Jivago ve bir devrim lideriyle evli olan Lara arasındaki imkansız âşkı odağına alarak ihtilalinin gölgesinde yaşanan hayatları anlatan Doktor Jivago, dönemin politik dinamiklerine ve Moskova’nın sahne olduğu toplumsal karışıklığa da tanık oluyor.
 
Rüya kadro bir arada
Amerikan Film Enstitüsü’nün sinemanın 100. yılında hazırladığı ‘En İyi 100 Film’ listesinde 39. sırada yer alan ve İngiliz Film Enstitüsü tarafından ‘Tüm zamanların en büyük 27. filmi’ olarak gösterilen Doktor Jivago, başrolündeki Omar Sharif ve Julie Christie’nin ikonik performansları kadar, Geraldine Chaplin, Rod Steiger, Alec Guinness, Klaus Kinski’yi buluşturan rüya kadrosuyla da gerçek bir klasik sayılıyor. Tarihi ve destansı üslûbuyla büyüleyen, Oscarlı sanat yönetimi ve kostümleriyle göz dolduran film, Freddie Young’ın görüntüleri ve ünlü Fransız müzisyen Maurice Jarre’a ait Oscar, Altın Küre ve Grammy ödüllü müzikleriyle de hafızalara kazınıyor.
 
5 Oscar, 5 Altın Küre
Cannes’da Altın Palmiye için yarışan ve En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil toplam 10 dalda Oscar’a aday olan Doktor Jivago, Uyarlama Senaryo, Görüntü Yönetimi, Sanat Yönetimi, Kostüm ve Müzik dallarında heykelciğin sahibi olmuş; Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo ve En İyi Müzik ödüllerinin hepsini birden toplamıştı.
 
13 Şubat Pazar günü saat 17:00’de gerçekleşecek Doktor Jivago gösteriminin sınırlı sayıdaki biletlerini Tam 85 TL, indirimli 65 TL’den beykozkundura.com adresinden satın alabilir, iki ve daha fazla bilet alımlarında %25 indirimden yararlanabilirsiniz.
 
14 Şubat’ı kutlamak isteyenlere özel
Saat 15:00’ten itibaren biletinizle birlikte Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir ve dilerseniz yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de Kundura Hafıza’nın Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya sergisini ücretsiz gezebilirsiniz. Gösterim günü ayrıca, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel Demirane Restoran’da hazırlanacak ve 13:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşecek
brunch ve yemek programı da, günü erkenden kutlamak isteyenler için romantik bir alternatif olacak. Demirane Restoran’a rezervasyon yaptıran biletli izleyiciler rezervasyon bilgileri ile Beykoz Kundura’ya erken giriş yapabilecekler.
 
Güvenli bir izleme ortamı
Mimari yapısıyla Türkiye’nin en özgün sinema salonlarından biri olan Kundura Sinema, %100 temiz hava ile çalışan ve karışım hücresi içermeyen sertifikalı havalandırma sistemleri ile seyirciye güvenli bir izleme ortamı sunuyor. Kundura Sinema’ya Beykoz iskelesinden kolay ulaşım için Üsküdar ve merkezi noktalardan hareket eden şehir hattı vapurları ve motorlar tercih edilebilir, özel aracıyla gelecek izleyiciler de otopark hizmetinden ücretsiz yararlanabilirler. Ayrıca, gösterimlerin bitiminde Taksim, Üsküdar ve Kadıköy’e ücretsiz servis imkânı bulunmaktadır.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER