The Walking Dead zombilerin nasıl ortaya çıktığıyla ilgili ilk ipucunu verdi

The Walking Dead zombilerin nasıl ortaya çıktığıyla ilgili ilk ipucunu verdi
The Walking Dead zombilerin nasıl ortaya çıktığıyla ilgili ilk ipucunu verdi.

--Haberin devamı The Walking Dead: World Beyond dizisinin finalinden spoiler içermektedir--

11. ve son sezonunun üçte birlik ilk kısmını tamamlayan zombi draması Robert Kirkman imzalı aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanarak yayına geldi. AMC kanalında ekrana gelen drama, başladığından beri Kirkman'ın çizgi romanlarda benimsediği tavrı takip etmiş ve salgının orijiniyle ilgili açıklama yapmaktan kaçınmıştı. Ancak zombi evrenini genişletmek üzere çalışmalarına devam eden yapımcılar ve kanal görünen o ki fikirlerini değiştirdiler.

Geçtiğimiz pazar günü ikinci sezonuyla yayın hayatını tamamlayan uzantı dizi The Walking Dead: World Beyond'un final bölümünün kapamış jeneriğinin ardından ekrana gelen ekstra sahne izleyicileri Fransa'daki bir biyomedikal tesise götürdü. Terk edilmiş olmasına rağmen laboratuvarın eski araştırmacılarından biri tedavi bulma umuduyla çalışmalarına devam ederken kimliği belirsiz bir kişi bir anda ortaya çıktı.

Bilim insanı zombi kıyametini sona erdirmek için iyimser bir niyete sahip olduğunu söylese de karşısındaki kişinin cevabı, "Sona erdirmek mi? Bunu siz başlattınız!" oldu. Ayrıca aynı sahnede duvarda Fransızca "Les Morts Sont Nés Ici," yani "Ölüler Burada Doğdu," anlamına gelen bir mesaj göründü. Fransız bilim insanının sahne sırasında Noah Emmerich'in The Walking Dead'in ilk sezonunda canlandırdığı Doktor Jenner karakterinin yer aldığı bir videoyu izlediği de dikkat çekti.Bu sahne sonrası zombi kıyametine insanlığın sebep olduğu görüşü ağırlık kazanırken virüsün dünya dışından geldiği ya da doğal bir şekilde ortaya çıktığı teorileri zayıfladı. Ek sahnenin devamının ne şekilde geleceği ise şimdilik bilinmiyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER