Cate Blanchett, Alfonso Cuarón'un yeni dizisi Disclaimer'ın başrolünü üstlendi

Cate Blanchett, Alfonso Cuarón'un yeni dizisi Disclaimer'ın başrolünü üstlendi
Oscar ödüllü usta yönetmen/senarist Alfonso Cuarón'un yeni dizisi Disclaimer'ın başrolleri belli oldu. Dijital platformlardan Apple TV+ için hazırlanan diziye Cate Blanchett ve Kevin Kline katıldı.

Blanchett, saygın kurumlardaki ihlalleri ortaya çıkmasıyla bilinen saygıdeğer belgesel gazetecisi Catherine Ravenscroft'i canlandıracak. Günün birinde dul bir adam (Kline) tarafından yazılmış ilgi çekici bir romanı okumaya başlar ve fark eder ki hikayedeki ana karakter kendisidir ve hikaye ise uzun zaman önce geçmişine gömdüğünü düşündükleridir. Sadece kendisine ait olduğunu sandığı en karanlık sırrı bir hikayede açığa çıkmaktadır.

2014'te yayınlanan ve tek sezon süren Believe dizisi için de senaristlik yapan Cuarón, Renee Knight'ın romanından uyarlanan diziyi kaleme alacak ve bölümleri yönetecek. Yapımını Cuarón’un şirketi Esperanto Filmoj ve Anonymous Content üstlenecek. A Fish Called Wanda filmiyle Oscar ödülü kazanan Kline, böylece kariyerinin ilk dizi başrolünü üstlendi. Blanchett, 2020'de Mrs. America dizisiyle ekrana gelmişti ve rolüyle Emmy ödülü kazandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER