Öldüren Cazibe filminin dizi uyarlaması resmi onayı aldı

Öldüren Cazibe filminin dizi uyarlaması resmi onayı aldı
1987 yapımı Fatal Attraction (Öldüren Cazibe) filminin dizi uyarlaması ABD merkezli dijital platform Paramount+'tan resmi onayı aldı.

Michael Douglas ve Glenn Close'un başrollerinde yer aldığı film kısa bir ilişki yaşadığı sevgilisini takıntı haline getiren bir kadını konu alıyor. Alex karakterini canlandıran Close, filmdeki oyunculuğuyla Oscar ve Altın Küre adaylığı kazanmıştı. James Dearden'in kendi kısa filmi Diversion'dan uyarlayarak senaryosunu kaleme aldığı Fatal Attraction, gişede büyük başarı göstererek o yıl 320 milyon dolar hasılat elde etti.

Orijinal filmin modern versiyonu olarak ekrana gelecek yeni dizide Close'un karakteri Alex'i Masters of Sex dizisindeki rolüyle Emmy adaylığı kazanan Liz Caplan canlandıracak. Douglas'ın karakteri Dan'i canlandıracak isimse henüz belli değil.

Güçlü kadınlara, kişilik bozukluklarına ve zorlayıcı kontrollere modern bakış açısıyla yaklaşacak dizinin senaryosunu  Alexandra Cunningham ve Kevin J. Hynes (Dirty John) kaleme alacak. Orijinal filmin yapımcıları Stanley Jaffe, Sherry Lansing ve Amblin Television’dan Justin Falvey ve Darryl Frank yönetici yapımcı olarak görev alacak.

Paramount+ için The Italian Job (1969), Love Story (1970), The Parallax View (1974) ve Flashdance (1987) filmlerinin dizi uyarlamaları da hazırlanıyor. Lizzy Kaplan'ın TV kariyerinde Castle Rock, Truth Be Told, Party Down, Das Boot gibi diziler de bulunurken film kariyerinde Cloverfield, Mean Girls, The Night Before ve Extinction gibi yapımlar da yer alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER