Alec Baldwin'li Rust filminin setinde görüntü yönetmeni hayatını kaybetti

Alec Baldwin'li Rust filminin setinde görüntü yönetmeni hayatını kaybetti
Oyuncu, komedyen ve senarist Alec Baldwin'in de kadrosunda yer aldığı Rust filminin setinde ölümcül bir olay meydana geldi.

Santa Fe bölgesindeki bir kilisenin etrafında çekimleri devam eden filmin setinde prova silahıyla deneme yapan Baldwin'in kullandığı silah patladıktan sonra görüntü yönetmeni Hayna Hutchins ve yönetmen Joel Souza vuruldu. Vurulan ve mide ameliyatı için hastaneye götürülmek üzere yola çıkan Hutchins kısa bir süre sonra hayatını kaybetti. Omzundan vurulan Souza'nın ise halen hastane olduğu öğrenildi.

Kaza olduğu düşünülen vurulmaların ardından set belirsiz süreyle durduruldu ve soruşturma başlatan polis, Baldwin'in de ifadesini aldı. Olay sonrası büyük şok yaşayan Alec Baldwin'in üzgün hali medyaya da yansıdı.

Hollywood setlerinde daha önce de benzer kazalar olmuş, 1984'te Jon-Erik Hexum dolu bir silahla yanlışlıkla kendisini vurmuştu ve hayatını kaybetmişti. 1993'te ise Bruce Lee'nin oğlu Brandon Lee başka bir oyuncu tarafından sette kaza kurşunuyla vuruldu ve hayatını kaybetti. Yaşanan bu olayların ardından meslek birliklerinin de desteğiyle sette silah kullanımı ile ilgili yeni ve ciddi düzenlemeler getirildi. Baldwin'in kullandığı silahtan sette kimlerin sorumlu olduğu ise şimdilik bilinmiyor.

Alec Baldwin ve Joel Souza'nın birlikte kaleme aldığı Rust filminde Baldwin, kazara birisini öldürdüğü için hapse atılan torununu çıkarmaya çalışan bir karakteri canlandırıyor. Filmde Travis Fimmel, Brady Noon, Frances Fisher ve Jensen Ackles da rol alıyor. Ayrıca olayın ardından Alec Baldwin'in polis şiddetini eleştirmek için 23 Eylül 2017'de attığı "Birisini kazayla öldürmenin nasıl hissettirdiğini merak ediyorum," tweeti gündem oldu.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER