HBO Max'in 2022'de Türkiye'ye geleceği kesinleşti

HBO Max'in 2022'de Türkiye'ye geleceği kesinleşti
HBO Max de Türkiye'ye geliyor.

Platformun Avrupa planlarıyla ilgili açıklama yapan HBO Max EMEA (Avrupa, Orta Doğu, Afrika) sorumlusu Christina Sulebakk, bu sırada HBO Max'in 2022'de Türkiye, Yunanistan, Estonya, İzlanda, Litvanya, Letonya ve Hollanda'da hizmete gireceğini de duyurdu. Ancak şu an için üyelik ücretinin ne kadar olacağı ya da hangi çeyrekte kullanıma hazır olacağı paylaşılmadı. 

Açıklamayla birlikte HBO Max'in açılacağını duyurduğu Avrupa'daki ülke sayısı 27'ye çıktı. HBO Max Global'in başkanı Johannes Larcher ise platformu 2026'ya kadar 190 ülkeye açmayı hedeflediklerini belirtti. HBO Max'in Avrupa planları arasında ana şirket Warner Media'nın bünyesindeki filmleri 45 günlük vizyondan sonra platforma eklemek de bulunuyor. Warner Media, benzer bir kararı daha önce Asya ve ABD pazarı için de almıştı.

HBO Max, 2022'de Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya'da da hizmete başlayacak.

HBO Max EMEA Genel Müdürü Christina Sulebakk “1991’de Macaristan’da açtığımız ilk HBO televizyon kanalından beri Avrupa’daki hayranlarımızı eğlendiriyoruz. HBO markalı akış hizmetleriyle de on yıldan uzun zamandır anakarada yayın yapıyoruz. HBO Max, bunu bir üst seviyeye taşıyacak yeni bir hizmetin gelişini temsil ediyor. Gelişmiş izleme deneyimini ve tüm aileyi eğlendirecek çok daha geniş içeriği cazip fiyatlarla sunuyoruz. HBO Max’i Avrupa’ya, hayranların ve tüm müşterilerin keyifli zaman geçirmeleri için getirmiş olmaktan çok mutluyuz” şeklinde bir açıklama yaptı.

HBO Max International Genel Müdürü Johannes Larcher ise “HBO Max Avrupa’ya geliyor. 100 yıllık Warner Bros.’un en iyi filmlerini ve dizilerini getirmekle kalmıyor, HBO, Max Originals, DC ve Cartoon Network de birlikte geliyor” şeklinde bir açıklama yaptı. “Singin’ in the Rain’den The Matrix’e, Game of Thrones’dan Mare of Easttown’a, The Flight Attendant’tan Gossip Girl’e, Süpermen’den Joker’e ve Bugs Bunny’den Scooby Doo’ya kadar ailede herkesin keyif alacağı bir şey mutlaka var, hem de üstün bir izleme deneyimiyle. HBO Max yakında Avrupa’da 27, dünyada 67 ülkeyi coşturacak. Üstelik daha bitmedi. 2026’ya dek hedefimiz daha fazlasını vermek ve 190 ülkede var olmak.” dedi.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER