Patricia Arquette'in yeni dizi projesi belli oldu: Love Canal

Patricia Arquette'in yeni dizi projesi belli oldu: Love Canal
Emmy, Altın Küre ve Oscar ödüllü usta oyuncu Patricia Arquette'in yeni dizi projesi belli oldu. Showtime kanalıyla yeniden bir araya gelen Arquette, Love Canal dizisinin başrolünü ve yönetmenliğini üstlenirken yönetici yapımlarından birisi olarak da yer alacak.

Dizi, Will Battersby'nin hazırlıkları devam eden belgeseli The Canal'dan ve Keith O’Brien'ın yakında yayımlanacak kitabı Paradise Falls'dan esinlenilerek hazırlanacak. Çevresel adaleti konu alan Love Canal'da bir grup kadın 20,000 ton ölümcül kimyasalın New York'un Niagara Şelalesi yakınlarındaki mahallelerine gömüldüğünü öğrenince aktivistlik yapmaya başlarlar. Kimya endüstrisine ve hükümete karşı gösterdikleri başarıyla da ABD'deki ilk büyük çevre düzenlemesine ön ayak olurlar.

Colette Burson (Hung) senaryoyu kaleme alacak ve showrunner olarak görev alacak. Safehouse Pictures, Reno Productions ve 3 Arts Entertainment, Showtime'la birlikte yapımını üstlenecek.

Kendisine 2019'da Emmy adaylığı kazandıran Showtime dizisi Escape at Dannemora'da da rol alan Arquette, aynı yıl The Act dizisiyle Emmy ödülü kazanırken 2005'te ise Medium dizisiyle Emmy aldı. Oscar ödülü ise 2015'te Boyhood filmindeki performansı sonrası geldi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER