Netflix, Göremediğimiz Tüm Işıklar'ın dizi uyarlamasına onay verdi

Netflix, Göremediğimiz Tüm Işıklar'ın dizi uyarlamasına onay verdi
Netflix'ten roman uyarlaması bir dizi daha geliyor.

Anthony Doerr'in 2014'te yayımlanan Pulitzer ödüllü romanı All the Light We Cannot See'den uyarlanacak diziyi Steven Knight (Peaky Blinders) kaleme alacak. Shawn Levy ise 4 bölümlük sezonun yönetmenliğini üstlenecek. Marie-Laure karakteri için global çapta oyuncu arayışının başlatıldığı da açıklandı.

Marie-Laure, bir müzede kilit ustası olan babasıyla birlikte Paris’te yaşamaktadır. Gözleri gün geçtikçe daha az görmeye başlayan Marie-Laure, altı yaşına geldiğinde kör olur. Babası ona yaşadıkları mahallenin mükemmel bir minyatürünü yapar, böylece her yeri parmaklarıyla ezberler ve artık dışarı çıktığında evinin yolunu bulabilecektir. Fakat bir sabah savaşın kara bulutları şehrin üzerine çökünce, yanlarında müzeye ait içi sırlarla dolu bir taş ile, Saint-Malo`da deniz kenarında bir evde yaşayan, yirmi yıldır dışarı adım atmamış olan amcalarının yanına gitmek zorunda kalırlar.

Almanya’da bir maden kasabasında kız kardeşi ile birlikte bir yetimhanede büyüyen Werner’in önündeki tek seçenek, on beş yaşına geldiğinde babasının öldüğü madende çalışmaktır. Işık kadar beyaz saçları ve sonsuz merak içinde yüzen zihni ile Werner özel bir çocuktur. Bir gün şans eseri eski bir radyo bulup onu çalışır hale getirince ve karşılaştığı her elektronik aleti dakikalar içinde tamir edince, bir subay tarafından keşfedilir ve sonradan bir katil ordusu olduğunu öğreneceği özel bir okula gitme fırsatı elde eder. Orada dâhi olmasının bedelini ödeyip, hayatın acı taraflarına tanıklık ederken, kendisini Marie-Laure ile kaderlerinin kesişeceği Saint-Malo’da bulur.

All the Light We Cannot See romanı ülkemizde Diyojen Yayıncılık tarafından "Göremediğimiz Tüm Işıklar" adıyla basıldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER