Hayaletler filmi HBO Europe’ta gösterime girdi!

Hayaletler filmi HBO Europe’ta gösterime girdi!
Azra Deniz Okyay’ın yazıp yönettiği, yapımcılığını Dilek Aydın’ın üstlendiği Hayaletler filmi HBO Europe’ta gösterime girdi.

WarnerMedia’nın 2010’den beri bağımsız sinemacılara ve yerel projelere verdiği destekle Avrupa sinema ve televizyon sektörünü şekillendiren televizyon kanalında bir yıl boyunca gösterilecek film, aralarında Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya, Sırbistan, Bosna-Hersek ve Litvanya’nın da bulunduğu 15 Avrupa şehrinde seyirciyle buluşacak. Geçtiğimiz hafta Karlovy Vary Film Festivali’nin yılın en dikkat çekici filmlerini bir araya getiren bölümü “Horizons”ta gösterilen Hayaletler, 23 Eylül-7 Ekim tarihlerinde Tayvan’ın başkentinde düzenlenecek 23. Taipei Film Festivali’nde Uluslararası Yeni Yetenek Ödülü için yarışacak. Ülkede elektriklerin kesildiği bir günde geçen ve dört farklı karakterin kesişen hikâyelerini anlatan Hayaletler’in başrollerini Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir paylaşırken, kurgusunu Ayris Alptekin, görüntü yönetmenliğini Barış Özbiçer, sanat yönetmenliğini Erdinç Aktürk ve müziklerini de Ekin Fil yaptı.
 
Azra Deniz Okyay’ın yazıp yönettiği ve yapımcılığını Dilek Aydın’ın üstlendiği Hayaletler, 1 Eylül’den itibaren WarnerMedia televizyon kanalı HBO Europe’ta gösterilecek. 2010 yılından beri bağımsız sinemacılara ve yerel projelere verdiği destekle Avrupa sinema ve televizyon sektörünü şekillendiren HBO Europe’un programına aldığı film; Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Karadağ, Makedonya, Bosna-Hersek, Estonya, Letonya ve Litvanya’da seyirciyle buluşacak.
 
Eylül sonunda Taipei’de
Geçtiğimiz hafta dünyanın önde gelen festivallerinden Karlovy Vary Film Festivali’nin “Horizons” bölümünde gösterilen Hayaletler, 23 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında Tayvan’ın başkentinde yapılacak 23. Taipei Film Festivali’nde Uluslararası Yeni Yetenek Ödülü için yarışacak.
 
Eylül 2020’de dünya prömiyerini yaptığı 77. Venedik Film Festivali’nde Venedik Uluslararası Eleştirmenler Haftası'nın (Venice International Film Critics' Week) Büyük Ödül’ünü alan Hayaletler; Türkiye prömiyerini yaptığı 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kurgu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dallarında ödüllerin sahibi olmuştu. Film ayrıca, 61. Selanik Film Festivali’nde İnsani Değerler Ödülü ve Sinema ve Televizyonda Çalışan Kadınlar Ödülü’nü almış, 36. Varşova Film Festivali'nde de Genç FIPRESCI Jürisi tarafından En İyi Film seçilmişti.
 
Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, İrlanda, İzlanda, Danimarka, İsveç, Norveç ve İtalya’nın da aralarında olduğu otuz MUBI ülkesinde çevrimiçi gösterimini sürdüren Hayaletler, çok yakında Almanya, Avusturya, İsviçre ve Yunanistan’da sinemalarda seyirciyle buluşacak.
 
Türkiye’nin tamamında saatlerce süren elektrik kesintisinin olduğu tek bir günde geçen Hayaletler, İstanbul’un Sucular mahallesinde o gün yaşananları dört farklı karakterin iç içe geçen hikâyeleri üzerinden anlatıyor. Başrollerini Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir’in paylaştığı “Hayaletler”in görüntü yönetmenliğini Barış Özbiçer, kurgusunu Ayris Alptekin ve sanat yönetmenliğini Erdinç Aktürk üstlenirken, müziklerini de bağımsız müzisyen Ekin Fil yaptı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER