Dylan Minnette, The Dropout dizisinin kadrosunda dahil oldu

Dylan Minnette, The Dropout dizisinin kadrosunda dahil oldu
Dylan Minnette'in yeni dizi projesi belli oldu. 13 Reasons Why dizisiyle bilinen ve Scream 5 filmiyle de ekrana gelmeye hazırlanan oyuncu, dijital platformlardan Hulu'da ekrana gelmesi için hazırlanan The Dropout dizisinin kadrosunda dahil oldu.

Gerçek bir hikayeden ve aynı isimli podcastten uyarlanan mini dizinin hikayesi Elizabeth Holmes'un sahibi olduğu Theranos şirketinin yükselişi ve çöküşü hakkında. Yeni Steve Jobs olarak tanımlanan kimya mühendisi Holmes, kan testinde devrimleşme sözüyle kurduğu teknoloji şirketiyle biliniyor.

Milyar dolarlık bir şirket haline gelen Theranos, 2018'de büyük çaplı bir sahtekarlık suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Kan testlerinin sonuçlarını müşterilere yanlış şekillerde teslim ederek elektronik dolandırıcılık suçu işlemekle suçlanan Holmes ve şirketin COO'su hakkında dava açıldı. Dizide başrolü Amanda Seyfried üstlenecek. Andrews ise bahsi geçen COO'yu ve Holmes'un erkek arkadaşı Sunny Balwani'yi canlandıracak.

Kadroya dahil olan Minnette, Stanford Üniversitesi Biyoloji bölümü mezunu Tyler Shultz'ı canlandıracak. Ünlü iktisatçı George Shultz'ın torunu da olan Tyler, ilk işine Theranos'ta girecek ve şirketin verileri manipüle ettiğini keşfedecek.

The Dropout dizisinin geniş kadrosunda William H. Macy, Laurie Metcalf, Elizabeth Marvel, Utkarsh Ambudkar, Kate Burton, Stephen Fry, Michel Gill, Michael Ironside, Bill Irwin, Josh Pais, Alan Ruck, Bashir Salahuddin, Hart Bochner, James Hiroyuki Liao, Nicky Endres, Camryn Mi-Young Kim, Andrew Leeds ve Mary Lynn Rajskub da rol alıyor. Elizabeth Meriwether'in showrunner olarak görev aldığı projenin yapımını 20th Television ve Searchlight üstlendi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER