Akademi'nin bu yıl üyeliğe davet ettiği yeni isimlerin arasında Pınar Toprak da yer alıyor!

Akademi'nin bu yıl üyeliğe davet ettiği yeni isimlerin arasında Pınar Toprak da yer alıyor!
Oscarlar ödüllerini dağıtan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (AMPAS), bu yıl üyeliğe davet edilen yeni isimleri açıkladı. Geçtiğimiz birkaç seneye oranla daha az ismin yer aldığı listede 395 kişi bulunuyor. Listede Maria Bakalova, Andra Day, Vanessa Kirby, Leslie Odom Jr., Paul Raci ve Steven Yeun gibi son törende adaylığı bulunan bazı isimlerin yanı sıra Türk bestekar Pınar Toprak da bulunuyor.

H.E.R., Captain Marvel ve The Angel gibi filmlerin yanı sıra Krypton ve Stargirl dizileriyle de bilinen Pınar Toprak, Akademi'nin Müzik bölümünden listeye dahil olurken davet giden tüm isimlerin teklifi kabul etmesiyle aday sayısı 9750 civarına yükselecek. Akademi'ye davet edilen 395 kişinin 89'u Oscar adaylığı bulunan kişilerden oluşurken %46’sı kadınlardan, %39’u ise azınlık etnik köken ve ırk topluluklarına mensup kişilerden oluştu. %53'ü ise ABD dışından gelen kişilerden oluşuyor. 

27 Mart'ı 28 Mart'a bağlayan gece düzenlenecek 94. Akademi Ödülleri öncesi verilen yeni kararlara göre 1 Mart-31 Aralık tarihleri arasında gösterime giren filmlerin VOD ya da dijital platformlar aracılığıyla yayınlanması yine adaylığa başvurmak için yeterli olacak. En İyi Kısa Belgesel, En İyi Kısa Animasyon ve En İyi Kısa Film kategorilerinde yarışacak filmler için açıklanacak kısa listede sayı 10’dan 15’e çıkarıldı. En İyi Şarkı kategorisinde yer alacak şarkının filmin %60'ı yerine %35'inde yer alması yeterli olacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER