Hulu'nun The Dropout dizisine 10 oyuncu daha katıldı

Hulu'nun The Dropout dizisine 10 oyuncu daha katıldı
William H. Macy, Laurie Metcalf, Stephen Fry
Hulu'da yayınlanacak The Dropout dizisinin kadrosuna 10 yeni isim katıldı. William H. Macy, Laurie Metcalf, Elizabeth Marvel, Utkarsh Ambudkar, Kate Burton, Stephen Fry, Michel Gill, Michael Ironside, Bill Irwin ve Josh Pais'in gelecek sezonun konukları arasında yer alacakları açıklandı.

Gerçek bir hikayeden ve aynı isimli podcastten uyarlanan mini dizinin hikayesi Elizabeth Holmes'un sahibi olduğu Theranos şirketinin yükselişi ve çöküşü hakkında. Yeni Steve Jobs olarak tanımlanan kimya mühendisi Holmes, kan testinde devrimleşme sözüyle kurduğu teknoloji şirketiyle biliniyor.

Milyar dolarlık bir şirket haline gelen Theranos, 2018'de büyük çaplı bir sahtekarlık suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Kan testlerinin sonuçlarını müşterilere yanlış şekillerde teslim ederek elektronik dolandırıcılık suçu işlemekle suçlanan Holmes ve şirketin COO'su hakkında dava açıldı. Dizide başrolü Amanda Seyfried üstlenecek. Andrews ise bahsi geçen COO'yu ve Holmes'un erkek arkadaşı Sunny Balwani'yi canlandıracak.

Kadrodaki yeni isimlerden Macy, biyomedikal araçlar icat eden eski CIA ajanı Richard Fuisz'ı canlandıracak. Holmes ailesinin bir arkadaşı olan Richard, Elizabeth'in kendisine danışmadan şirketini kurmasına bozulan ve bu takıntısı Theranos için ciddi sonuçlara sebep olan bir adam.

Metcalf, kariyeri boyunca erkek egemen dünyada bir kadın girişimci olarak var olmaya çalışan Phyllis Gardner'ı canlandıracak. Gardner, Elizabeth ve Theranos'la ilgili gerçeğin ortaya çıkmasını sağlayan kişilerden birisi olarak biliniyor. Marvel, Elizabeth'in annesi Noel'i; Gill ise babası Chris'i canlandıracak.

Irwin, Standford'da kimya mühendisliği bölümünde görevli, Elizabeth'in hayranlarından Profesör Channing Robertson'ı canlandıracak. Ambudkar, Theranos'un ilk çalışanlarından Rakesh Madhava'yı oynayacak. Fry, Theranos'un kimya bölümünün başkanı Ian Gibbons'a hayat verecek. Ironside, şirketin ilk yatırımcılarından Don Lucas'ı oynayacak. 

Pais Elizabeth'in rekabetçi olması ihtimaline karşılık gölgede kalmak istemeyen, Walgreens şirketinin CFO'su Wade Maquelon'ı oynayacak. Burton ise Rochelle Gibbons karakterini canlandıracak.

Elizabeth Meriwether'in showrunner olarak görev alacağı projenin yapımını 20th Television ve Searchlight üstlendi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER