GAİN ve HAYTAP sahipsiz hayvanlara destek kampanyası başlatıyor!

GAİN ve HAYTAP sahipsiz hayvanlara destek kampanyası başlatıyor!
İstanbul’u, bir de sokak köpeklerinin gözlerinden tanımaya hazır mısınız? Uzun süredir beklenen, ödüllü belgesel filmi Stray, şimdi GAİN’de yayında! Üstelik bu büyüleyici hikaye güzel bir işbirliğini de beraberinde getiriyor. GAİN ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İstanbul sokaklarını filmin yıldızları tüylü dostlarımız için daha güzel bir yuvaya dönüştürmek amacıyla bir destek kampanyası başlatıyor.
 
Hot Docs Kanada Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Uluslararası Yapım Ödülünü alan, New York Times ve Rotten Tomatoes tarafından tavsiye edilen belgesel filmi Stray, 4 Haziran’da GAİN’de yayına giriyor. Bu samimi ve büyüleyici hikaye İstanbul’un sokak köpekleri için bir yardım kampanyasına da vesile oluyor. 4-14 Haziran tarihleri arasında HAYTAP’a 10 TL ve üzerinde bağış yapan herkese GAİN, 1 haftalık Premium üyelik hediye ediyor.
 
Stray, izleyiciye İstanbul’u üç sokak köpeğinin gözleri ve kulaklarıyla, farklı bir perspektiften görme şansı tanıyor. Zeytin, Nazar ve Kartal şehrin sokaklarında dolanıp yemek ve yuva ararken, bizleri şehre ve insanlarına dair samimi hikayelere doğru bir yolculuğa çıkartıyor. Bu yolculukta karanlık sokaklara, göz ardı edilen toplulukların yaşamlarına ve bakımsız tarihi kalıntıların hüznüne tanık olmak da var, dostluk, samimiyet ve neşeye de…
 
Yönetmenliğini Elizabeth Lo’nun yaptığı Stray’de, köpeklerin dünyasını olabildiğince yakından izleyebilmek için, özel cihazlarla onların seviyesinden ses ve görüntü alındı. Hikayenin kahramanları Zeytin ve Nazar’a GPS özellikli tasmalar takıldı. Prodüksiyon takvimi, tüylü oyuncuların kendi yaşam akışlarına sadık kalınacak şekilde, oldukça “esnek” olarak hazırlanmak zorunda kalındı. Yönetmen Lo, repliklerin olmadığı, mimiklerin ve jestlerin konuştuğu bu filmde köpeklerin gündelik yaşam örgülerine minimumda müdahale ederek, şehrin ve tüm sakinlerinin çarpıcı yaşamlarını en gerçek halleriyle sunmayı tercih etti.
 
Stray şimdi GAİN’de! Sokak köpeklerine destek olmak için ilgili bağlantılar HAYTAP sosyal medya hesaplarında.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER