National Geographic'in dizilerinden The Hot Zone, 28 Kasım'da 2. sezonuyla dönüyor

National Geographic'in dizilerinden The Hot Zone, 28 Kasım'da 2. sezonuyla dönüyor
National Geographic'in dizilerinden The Hot Zone, 28 Kasım'da 2. sezonuyla dönüyor.

2019'da ilk sezonuyla ekrana gelen ve gerçek bir hikayeden uyarlanan The Hot Zone, ebola salgınını işlemişti. İkinci sezon ise 2001'deki şarbon saldırılarını anlatacak. 11 Eylül saldırılarının ardından ABD'nin Florida, Washington ve New York eyaletlerinde ortaya çıkan şarbon virüslü mektuplar beş kişinin ölümüne ve 17 kişinin hastalanmasına sebep oldu. Bilim insanları, FBI ajanları ve Adalet Bakanlığı'ndan pek çok ismin yer aldığı geniş çaplı bir araştırma başlatıldı.

Tam ismi "The Hot Zone: Anthrax" olan sezonun başrolünü Daniel Dae Kim (Hawaii Five-0, Lost, The Good Doctor) ve Tony Goldwyn (King Richard, Scandal, Lovecraft Country) üstlendi. Kim, sezonda mikrobiyoloji alanında uzman bir FBI ajanını; Goldwyn ise saldırıları düzenleyen kişiyi arama çalışmalarının içinde kendisini bulan bir biyoloğu canlandıracak.

Birinci sezonu hazırlayan Kelly Souders ve Brian Peterson, ikinci sezonu da hazırladı. Touchstone Television ve Scott Free Productions ise yapımını üstlendi. 28-29-30 Kasım'da ikişer bölüm halinde yayınlanacak dizinin sezonu 6 bölüm sürecek.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER