Jesse Williams, Grey's Anatomy'den ayrılıyor

Jesse Williams, Grey's Anatomy'den ayrılıyor
Grey's Anatomy bir doktoruna daha veda etmeye hazırlanıyor.

6. sezondan beri Jackson Avery karakterini canlandıran Jesse Williams'ın diziden ayrılacağı açıklandı. Williams, son olarak 20 Mayıs'ta ekrana gelecek bölümde yer alacak. Dün gece 17. sezonunun 14. bölümüyle ekrana gelen Grey's Anatomy, 17 bölümüyle devam eden sezonunu tamamlayacak.

16. sezon öncesi iki yıllık sözleşme imzalayan Jesse Williams'ın anlaşması bu sezon sonunda bitecekti. Henüz 18. sezon onayını almayan ama almasına kesin gözüyle bakılan dizide showrunner Krista Vernoff anlaşmasını yenilerken Ellen Pompeo'nun başını çektiği diğer oyuncularla görüşmeler devam ediyor. Jesse Williams; Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr. Williams ve Kevin McKidd'in ardından dizide en uzun süreli rol alan 5. oyuncuydu. 17. sezonda Andrew DeLuca'ya da veda eden Grey's Anatomy, bazı eski oyuncularını sezon içinde konuk ederek sürpriz de yaptı. Sarah Drew'un canlandırdığı April Kepner'ı 17x14'e konuk eden Grey's Anatomy, böylece Jackson karakterinin ayrılık hikayesini de başlatmış oldu.

Bir süredir belgesel ve film yapımcılığına da adım atan Jesse Williams, geçtiğimiz ay düzenlenen Oscar'dan ödülle dönen Two Distant Strangers isimli kısa filmin yapımcılığını da üstlendi. Grey's Anatomy ve Rebel dizilerinde yönetmenlik de yapan Williams, salgın öncesinde Broadway oyunu Take Me Out'ta rol almak için anlaşmıştı. Salgın nedeniyle bir süreliğine ertelenen oyunun 2022'nin başlarında sergilenmesi bekleniyor. Oyuncu, Amazon Prime'da yayınlanacak Marked Man filminde de rol alacak.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER