ITV, taciz skandalının ardından Viewpoint dizisini yayın akışından çıkardı

ITV, taciz skandalının ardından Viewpoint dizisini yayın akışından çıkardı
Noah Clarke'ın kariyer düşüşü son hızla devam ediyor.

The Guardian, geçtiğimiz perşembe günü 20 kadının Clarke'a karşı suçlamalarını haber yapmıştı. Haberde cinsel taciz, istenmeyen dokunmalar, zorbalık, cinsel içerikli fotoğraf ve video çekme ya da gönderme gibi pek çok iddia yer aldı. Clarke ise yaptığı karşı açıklamada kendisiyle çalışmaktan dolayı rahatsız hissedenler adına özür dilese de cinsel taciz ve diğer iddiaları reddetti.

Haberin yayınlanmasının ardından suçlamaları ciddiye aldıklarını belirten ITV kanalı Clarke'ın başrolünde yer aldığı yeni polisiye drama Viewpoint'i yayın akışından çıkardı. Beş bölümlük mini dizinin final bölümünün bu gece yayınlanması bekleniyordu. Final bölümü ITV'nin dijital platformu ITV Hub'da yayınlandı. ITV'nin kararının ardından yine İngiliz kanalı Sky One, Clarke'ı dördüncü sezon hazırlıkları devam eden Bulletproof dizisinden kovdu. Dizinin ABD'deki yayıncısı CW Seed ise sitesinden diziyi kaldırdı.

ITV/Dancing Ledge Productions ortaklığıyla hazırlanan senaryo projesinde mentor olarak yer alan Clarke'ın projeyle olan ilişiği de kesildi. Kendisiyle eşleştirilen senarist adayına başka bir isim bulunacak. Ayrıca BAFTA, Clarke'ın birlikte olan ilişiğinin kesildiğini ve üyeliğinin bittiğini açıkladı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER