Toni Collette, The Staircase dizisinin kadrosuna katıldı

Toni Collette, The Staircase dizisinin kadrosuna katıldı
Son dönemde Unbelievable dizisiyle adından söz ettiren, Oscar adaylığı da bulunan Tony Collette'in yeni dizi projesi belli oldu. Collette, HBO Max'te yayınlanması için hazırlanan The Staircase dizisinin kadrosuna katıldı.

Colin Firth'ün de yer aldığı dizinin sezonu 8 bölüm sürecek. Firth, gerçek hayattan uyarlama dizide 2001'de karısını öldürmekle suçlanan Michael Peterson'ı canlandıracak. Peterson, eşinin merdivenden düşerek öldüğünü iddia etse de polis, ölümün kazaymış gibi gösterilen bir cinayet olduğu şüphesiyle soruşturma başlatmıştı. Collette ise bahsi geçen Kathleen Peterson'ı canlandıracak.

Aynı isimli belgeselden ve olayı konu alan kitaplardan esinlenilerek hazırlanacak The Staircase'in senaryosunu Antonio Campos (Christine, The Sinner, The Punisher) ve Maggie Cohn (American Crime Story), yapımını Annapurna Television üstlendi.

Netflix'in Pieces of Her dizisinde de rol alacak olan Tony Collette, yakında aynı isimli kitaptan uyarlanan Writers And Lovers filmiyle yönetmenliğe adım atacak. Ayrıca Guillermo del Toro imzalı Nightmare Alley filminde Cate Blanchett ve Bradley Cooper'la birlikte rol alacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER