Ferzan Özpetek'in hazırladığı Cahil Periler dizisinin çekimleri başladı

Ferzan Özpetek'in hazırladığı Cahil Periler dizisinin çekimleri başladı
Ferzan Özpetek'in hazırladığı Cahil Periler dizisinin çekimleri Roma'da başladı. Özpetek, sosyal medyada çekimlerle ilgili fotoğraflar paylaşmaya da başladı.

Disney'in dijital platformlarından Disney+'ta yayınlanması planlanan dizinin sezonu 8 bölüm sürecek. Platformun Avrupa projelerinden birisi olarak da öne çıkan "The Ignorant Angels" Özpetek'in 2001 yılında yayınlanan filmi Le Fate Ignoranti‘den (Cahil Periler) ilham alınarak hazırlanacak. R&C Productions yapımını üstlenecek. Kadroda filmin oyuncularından Serra Yılmaz'ın yanı sıra Burak Deniz, Luca Argentero ile Cristiana Capotondi de bulunuyor.

Le Fate Ignoranti filmi bir araba kazasında kocasını kaybettiği kocasının bir erkekle ilişki yaşadığını öğrenen Antonia’yı konu alıyor. Aldığı haberle sarsılan Antonia kendisini, kocasının eski sevgilisi Michele ve onun tuhaf çevresiyle beklenmedik bir arkadaşlık kurarken buluyor. Filmde Antonia’yı Margherita Buy, Michele’yi ise Stefano Accorsi canlandırdı.

Dizinin çekimleri için İtalya’da olan Serra Yılmaz, diziyle ilgili şunları söyledi:

"Ferzan, Cahil Periler’den dizi yapma fikrinden ilk bahsettiğinde önce biraz çekindim. Cahil Periler kült bir film ve herkes için çok özel bir yeri var. Kült filmlere yeniden dokunmak da hep korkutucu geliyor bana. Fakat senaryo gelince ve çalışmaları gördüğümde bu korkum tamamen yok oldu. Cahil Periler filminin eski oyuncu kadrosundan benim dışımda kimse yok. Bu açıdan da Avrupa dillerindeki deyimiyle ‘kırmızı ipliğiyim’ ben bu projenin. Filmi diziye bağlayan tek oyuncuyum. Benim için de çok büyük bir anlamı var. 20 yıl sonra inanılmaz bir kadroyla yeniden Cahil Periler için Ferzan’la sette olmak büyük bir mutluluk." 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER