Beta Film, Türkiye'deki iş ilişkilerini güçlendiriyor

Beta Film, Türkiye'deki iş ilişkilerini güçlendiriyor
Avrupa'nın lider yapım ve dağıtım şirketlerinden birisi olan Beta Film, Türkiye'deki iş ilişkilerini güçlendiriyor. 

Güney-Doğu Avrupa'daki dağıtım ve prodüksiyon faaliyetlerini pekiştirmeye karar veren şirket, Sarp Kalfaoğlu'nu İstanbul'daki temsilcisi olarak atadı. TV8'de ve Limon Film'de de görev alan Kalfaoğlu, son olarak BluTV'de drama bölümünün müdürü ve yapımcı pozisyonlarında yer aldı.

Beta Film'in Doğu Avrupa ve Türkiye'deki uluslararası alım ve satımlardan sorumlu başkan yardımcısı Veronika Kovacova, "Türk piyasasını uzun süredir takip ediyoruz ve canlılığıyla ve yaratıcılığıyla bizi etkiledi. Sektörde uzman bir isim olan Sarp Kalfaoğlu'nu bu göreve getirmemiz Güney-Doğu Avrupa pazarına, premium prodüksiyonlarına ve gelişimine olan bağlılığımızı gösteriyor," dedi.

Beta Film'in bünyesindeki yapımlardan Şahsiyet (Persona), Haluk Bilginer'e Uluslararası Emmy Ödülü'nü kazandırmasının yanı sıra pek çok ülkeye satıldı. Telekom Magenta TV'nin dizinin haklarını satın almasıyla Almanya'ya ayak basan ilk Türk dizisi oldu. Dizinin ABD'deki bir platforma olan satışının ise yakında tamamlanması bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER