Netflix'in üye sayısı 207 milyonu geçti

Netflix'in üye sayısı 207 milyonu geçti
2021'in ilk çeyreğiyle ilgili raporunu açıklayan Netflix'ten yeni haberler var.

Platformun üye sayısı ilk çeyrekte 3.98 milyon artarak 207.64 milyona çıktı. Şirket ilk çeyrekteki geliri ise 7.16 milyar $. Ancak ilk çeyrekteki piyasaya beklentisi 6 milyon üye artışı olduğu için beklentilerin altında kalmış oldu. Bu da hisse değerine düşüş olarak yansıdı. Netflix, 2020'nin ilk çeyreğinde pandemi nedeniyle rekor bir artış sağlayarak üye sayısını 15.8 milyon yükseltmişti. Ancak salgının etkisinin ileriki dönemde yavaşlayacağının sinyallerini de vermişti. 

Prodüksiyon ertelemelerinin de etkisiyle içerik olarak daha hafif bir dönem geçirdiklerini belirten şirket, ikinci çeyrekte izleyicileri daha güçlü ve sevilen içeriklerle buluşturacaklarını belirttiler. Ayrıca haftada en az bir orijinal yapım yayınlanma sözlerini tutmaya devam edeceklerini de eklediler. Netflix’in sevilen dizileri The Witcher (2. sezon), You (3. sezon), Cobra Kai (4. sezon) 2021’in dördüncü çeyreğinde ekranlara dönecek. Netflix, son çeyrekte Chris Hemsworth’lü Escape from Spiderhead ve Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot’lu Red Notice filmlerini de yayınlayacak. 

2019'da içeriğe 15 milyar dolar, 2020'de 17 milyar dolar harcayan Netflix'in 2021'de de 17 milyar dolar harcaması bekleniyor. BMO Capital Markets'ten Dan Salmon'un tahminine göre bu miktar 2026'ya kadar 26 milyar dolara kadar çıkabilir.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER