Hugh Laurie, Agatha Christie'nin Neden Evans'a Sormadılar? romanını diziye uyarlayacak

Hugh Laurie, Agatha Christie'nin Neden Evans'a Sormadılar? romanını diziye uyarlayacak
Ekim 2019'da Hugh Laurie'nin (House M.D., Avenue 5, The Night Manager) Agatha Christie romanlarından birisinin senaryosu üzerinde çalıştığı ve dizi olarak uyarlayacağı haberini almıştık. Projenin detayları nihayet belli olmaya başladı.

Laurie, Agatha Christie'nin "Neden Evans'a Sormadılar?" (Why Didn’t They Ask Evans?) romanını uyarlayacak, yönetecek ve yapımcı olarak yer alacak. Dizi, ITV-BBC ortaklığıyla kurulan dijital platform Britbox'ta yayınlanacak ve 2022'de ekranda olacak. Mini dizinin sezonu 3 bölüm sürecek. Yapımını son dönemde ekrana gelen diğer Agatha Christie dizilerinin yapımını üstlenen Mammoth Screen üstlenecek. Deadline'ın haberine göre son olarak Roadkill dizisinde rol alan Laurie'nin dizide rol alıp almayacağı şimdilik belli değil ama bir şekilde dahil olması bekleniyor.

1934'te yayımlanan romanın arka kapağındaki tanıtım metni şöyle:

Golf oynarken topu yamaçtan aşağı yuvarlanan Bobby Jones, topunu almak için aşağıya indiğinde kayalıkların arasında ölmek üzere olan bir adamla karşılaşır. Adam, son nefesini vermeden önce gözlerini açıp, “Neden Evans’a sormadılar?” der. Bu sözleri bir türlü aklından çıkaramayan Bobby, arkadaşı Frankie’ yle birlikte esrarı çözmeye kalkışır. Ama hesaba katmadıkları bir şey vardır ölümcül bir tehlike onlarla yüzleşmeyi beklemektedir...

BBC, son olarak Agatha Christie'nin Ölüm Büyüsü romanından uyarlanan The Pale Horse dizisini ekrana getirdi. "Sonunda Ölüm Geldi" romanının dizi uyarlamasının hazırlıkları ise devam ediyor. Ayrıca 2022'de Nil'de Ölüm romanından uyarlanan filmin sinemada olması planlanıyor. "Neden Evans'a Sormadılar?" romanı daha önce bir Miss Marple hikayesi olarak ITV'de ekrana gelen "Marple" dizisi için uyarlandı. Bölüm 2011'de yayınlandı.
 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER