Netflix ve Sony Pictures yeni bir lisans anlaşmasına imza attı

Netflix ve Sony Pictures yeni bir lisans anlaşmasına imza attı
Netflix ve Sony Pictures yeni bir lisans anlaşmasına imza attı.

Şirketin vizyona giren filmlerini anlaşma gereğince 2022 itibarıyla dijitalde Netflix yayınlayacak ve 18 ay boyunca yayın haklarına sahip olacak. Deadline'ın haberine göre Netflix'in dört yıllık olduğu söylenen anlaşma için ödeyeceği miktar yaklaşık 1 milyar dolar civarında. Netflix anlaşma sayesinde Sony'nin dijitale özel hazırladığı projelerde ilk söz sahibi de olacak.

Sony Pictures'ın anlaşması 2005 yılından beri Lionsgate'in sahibi olduğu kablolu kanal Starz'daydı ve bir süredir pek çok yayıncıyla lisans görüşmeleri devam ediyordu. Görüşmelerden zaferle ayrılan Netflix oldu. Marvel ve Pixar filmleri Disney+'a, Friends HBO Max'e ve The Office Peacock'a geçtikten sonra popüler yapımlarının bir kısmını kaybeden platform, böylece önemli bir avantaj edindi.

Sony'nin gelecek filmleri arasında Morbius, Uncharted, Where the Crawdads Sing ve Bullet Train gibi yapımlar bulunuyor. Ayrıca Spider-Man, Spider-Man: Into the Spider-Verse, Venom, Jumanji ve Bad Boys serilerinin yeni filmleri de hazırlanıyor. Anlaşma sayesinde seçili kütüphane yapımlarının bir kısmı da platformda yer almış olacak.

HBO'yla olan lisans anlaşması bitmek üzere olan Universal ve FOX'un ise anlaşmalarını hangi şirketle yenileyeceği merakla bekleniyor. Paramount ise Şubat ayında Epix'le yeniden anlaşmıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER