Netflix Türkiye, Mu Tunç imzalı Arada filmini yayınlamaktan vazgeçti

Netflix Türkiye, Mu Tunç imzalı Arada filmini yayınlamaktan vazgeçti
Netflix Türkiye "Arada" filmini yayınlamaktan vazgeçti.

Mu Tunç imzalı 2018 yapımı filmin 19 Mart'ta platformdaki yerini alması bekleniyordu. Hatta başrollerden Burak Deniz'in de dahil olduğu bazı isimler filmin Netflix'te yer alacağıyla ilgili çeşitli paylaşımlarda bulunmuştu. Ancak platform filmi programından çıkartarak yayına sokmadı ve henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Bu durum akıllara "Duru Olmak" belgeselini getirdi.

19 Şubat'ta Netflix Türkiye'de yayınlanan ve Nükhet Duru'nun "Hikayesi Var" albümünü odağına alan "Duru Olmak" adlı belgesel yayınlandıktan sonra taraflar arasında telif sorunu ortaya çıkmıştı. Belgeselin yönetmeni Mu (Mustafa) Tunç belgeselin mecra satışının onayı ve bilgisi dahilinde yapılmadığını açıklamıştı. Netflix ise her iki tarafın da haklarını korumak ve tarafsız davranmak için yapımcı Evren Ercan ve Mustafa Tunç arasındaki telif tartışmasında uzlaşma sağlanana kadar içeriğin yayınını durdurma kararı almıştı.

Netflix Türkiye, daha önce "Hababam Sınıfı Kıbrıs'ta: Yaz Oyunları" filmini de 5 Şubat'ta yayınlamak üzere platforma eklemiş, fakat yayına az bir zaman kala filmin ismi siteden kaldırılmıştı. Salgın nedeniyle vizyon tarihinde daha önce ertelemeye giden yeni Hababam Sınıfı filminin hangi mecrada ne zaman yayınlanacağı şu an için belli değil.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER