TRT, Çanakkale Zaferi'ne özel içerikler yayınlayacak!

TRT, Çanakkale Zaferi'ne özel içerikler yayınlayacak!
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü kapsamında TRT tarafından özel içerikler ile bugüne özel bir video klip hazırlandı.
 
Milli değerleri yaşatmak amacıyla önemli günlerde özel içerikler hazırlayan TRT, geçtiğimiz günlerde İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümünde olduğu gibi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla hazırladığı özel içeriklerini televizyon ve radyo kanallarında izleyici ve dinleyiciyle buluşturacak. Ayrıca, TRT tarafından 18 Mart’a özel olarak hazırlanan bir video klip ise seyircinin beğenisine sunulacak.
 
TRT Çocuk, özel bölüm ve uygulamasıyla milli ve tarihi değerleri gelecek nesillere aktaracak
TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizi kahramanı Pırıl’ın Çanakkale Zaferi özel bölümü bugün 11.40, 15.15 ve 17.40’ta ekrana gelecek. TRT ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı iş birliği ile Şehitler Abidesi’ni ziyaret eden çocuklar için artırılmış gerçeklik teknolojisiyle hazırlanan “Çanakkale AR” uygulaması da bugün ziyaretçilerin kullanımına sunulacak.
 
“Kahramanlık Türküleri” konseri canlı yayınla TRT 2’de
İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından Çanakkale Zaferi’ne özel olarak hazırlanan “Kahramanlık Türküleri” konseri bu akşam 19.30’da canlı yayınla TRT 2’de ekrana gelecek.
 
TRT 2’deki bir başka özel yayın ise “Tarihin Ruhu” programı olacak. Programda 1915 ve 1916’da Çanakkale cephesinde çekilmiş haber filminin görüntüleri incelenecek. Çanakkale Cephesi’nin yeni bulunan görüntüleri ve çok özel öyküsü bugün saat 12.00’de TRT 2’de izleyiciyle buluşacak.
 
Şanlı zaferin yıl dönümünde TRT Müzik’ten özel yayınlar
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü kapsamında TRT Müzik’te üç ayrı özel program ekranlara gelecek. İlk olarak kahramanlık türkülerinin söyleneceği ve şehitlerimizin anılacağı “Kahramanlık Türküleri” programı saat 13.00’te ekranlarda olacak.
 
Ünlü sanatçılar Kıraç, Zafer Albayrak, Esat Kabaklı, Gökçenur Semerci ve Azerin’in katılımıyla bugüne özel hazırlanan “Önce Vatan” programı ise saat 20.00’de izleyiciyle buluşacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER