Gillian Anderson, The First Lady dizisinin kadrosuna katıldı

Gillian Anderson, The First Lady dizisinin kadrosuna katıldı
Gillian Anderson, The First Lady dizisinin kadrosuna katıldı. Son olarak The Crown dizisiyle ekrana gelen, Sex Education'da da rol alan Anderson, yeni dizisinde Eleanor Roosevelt'i canlandıracak.

Showtime kanalından onay alan The First Lady, antoloji özelliğinde olacak. Dizi, ABD'deki başkanların eşlerini ve Beyaz Saray'da bulundukları dönemde yaşanan önemli olayları başkan eşlerinin gözlerinden anlatacak. İlk sezon Michelle Obama, Betty Ford ve Eleanor Roosevelt odaklı olacak. 

1933-1945 yılları arasında First Lady olarak göre alan Eleanor Roosevelt, ABD tarihinin en uzun süreli görevde kalan First Lady'si olarak biliniyor. Diplomat ve aktivist kimliğiyle de bilinen Roosevelt, açık sözlülüğüyle ve sivil haklara olan ilgisiyle de gündemdeki yerini korudu.

Michelle Obama'yı Viola Davis'in canlandıracağı geçtiğimiz sene duyurulmuştu. Michelle Pfeiffer ise Betty Ford'a hayat verecek. Diziyi Aaron Cooley (Four Seats: A Thriller of the Supreme Court) yarattı ve senaryoyu kaleme aldı. Bölümlerini Susanne Bier (The Undoing) yönetecek. Lionsgate TV ve Showtime ise yapımını üstlenecek.

Gillian Anderson, The Crown'daki rolüyle bu pazar verilecek Altın Küre öncesi altıncı adaylığını kazandı. Dizinin oyuncularından Michelle Pfeiffer, The French Exit filmiyle, Davis ise Ma Rainey’s Black Bottom filmindeki rolüyle Altın Küre adayları arasında. Hatta Bier da The Undoing dizisindeki çalışmasıyla Altın Küre'de adaylık kazandı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER