HBO Max, Harry Potter dizisi için hazırlıklara başladı

HBO Max, Harry Potter dizisi için hazırlıklara başladı
TV ekranına gelen yapımların arasına bir Harry Potter dizisi de katılabilir. HBO Max, oyuncularla çekilecek yeni bir dizi için hazırlıklara başladı.

The Hollywood Reporter'ın haberine göre Warner Media, yazarlarla olası fikirler üzerine görüşmelere başladı. Ancak proje şu an henüz çok erken bir aşamada ve resmi olarak şirket tarafından duyurulmuş değil. Bu nedenle olası dizinin konusu ve hangi dönemi işleyeceği bilinmiyor.

Harry Potter serisiyle ilgili söz sahibi olan J.K. Rowling'in projedeki konumu da benzer şekilde belli değil. Rowling, son dönemde transfobik bazı açıklamaları nedeniyle tepki çeken bir isim oldu. Ayrıca Harry Potter serisinin yayın hakları nedeniyle dizinin HBO Max'te ekrana gelip gelemeyeceği de kesin olarak belli değil. NBCUniversal şirketi serinin ABD yayın haklarını dijital de dahil olmak üzere Nisan 2025'e kadar satın aldı. Hatta Warner Media'nın yeni platformu HBO Max, filmleri üç aylığına yayınlamak için ayrı bir anlaşma yapmak durumunda kaldı. 8 filmlik seri, üç ay sonra HBO Max'ten ayrıldı ve bu yıl içinde NBCUniversal'ın açtığı Peacock'a geri dönecek.

500 milyon kopyadan fazla satan Harry Potter serisinden uyarlanan sekiz film, yedi milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde etti. Devamında iki filmle sinemaya gelen Fantastic Beasts serisi yeni filmiyle 2022'de vizyonda olacak. Serinin 5 film sürmesi bekleniyor.


 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER