Netflix'ten İtalya yapımı yeni bir dizi geliyor: Fidelity

Netflix'ten İtalya yapımı yeni bir dizi geliyor: Fidelity
Netflix'ten İtalya yapımı yeni bir dizi geliyor.

Marco Missiroli'nin 2019’da yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanacak dizinin sezonu 6 bölüm sürecek. Alessandro Fabbri, Elisa Amoruso ve Laura Colella dizinin senaryosunu; Andrea Molaioli ve Stefano Cipani ise yönetmenliği üstlendi. BiBi Film'in yapımını üstlendiği projenin başrollerinde Lucrezia Guidone (Luna Nera) ve Michele Riondino yer alıyor.

Fidelity, Eksik Parça Yayınları tarafından Duygu Er Quilichini çevirisiyle ve "Sadakat" ismiyle yayınlandı. Kitabın tanıtım yazısı:

Bir arzuya direnmek sadık olmak anlamına mı gelir? Peki neden bu kadar eminiz? Ya bu direnç en derinlerde yatan kendi doğamıza ihanet ettiğimizi gösteriyorsa? Sadakat, fırtınada bizi alabora olmaktan kurtaran bir gemi çapası. Güvenli sularda demirlememiz için vazgeçilmez. Ama aynı zamanda kendi suretimizi tanıma umuduyla her gün kendimizi aradığımız bir ayna.

Marco Missiroli bu karmaşayı karakterlerinin yüreğine inerek anlatıyor: adam, kadın, diğer kadın, diğer adam. Biz kendimiz. Günümüz İtalyan edebiyatının dikkat çeken bol ödüllü yazarlarından Missiroli, her zaman zihinleri alt üst eden bir soruyu, aşkta sadakati bir kez daha masaya yatırıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER